ارز آوری برای تامین منابع مالی در باشگاه؟/ سونامی قرمز؛ شجاع در مسیر جدایی از پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس با مشکلات مالی بزرگی مواجه شده و شاید در مسیر تامین منابع یکی از اهداف این باشگاه فروش بازیکن باشد.

به گزارش "ورزش سه"، از حضور محمدحسن انصاریفرد در باشگاه پرسپولیس و حضور روی نیمکت مدیرعاملی چهار ماه گذشته و هنوز این باشگاه موفق نشده منابع مالی مدنظر را برای عبور از بحران را به دست بیاورد. مدیر کاملا فوتبالی پرسپولیس هرچند طی این مدت تلاش زیادی داشته تا مشکلات مالی را به حداقل برساند اما طرح‌های مالی او نیز نیاز به زمان دارد تا به بار بنشیند و این مساله اما در شرایط کنونی که آنها بحران مالی را پیش رو دارند نمی‌تواند راهگشا باشد.


باشگاه پرسپولیس طی روزهای آتی باید هر چه سریعتر خزانه خود را برای تامین مشکلات مالی پر کرده و در این راه اقدام به پرداخت مطالبات بازیکنان، کادرفنی و طلبکاران کند. کالدرون و کادرفنی‌اش 300 هزار دلار طلبکار هستند و بوژیدار رادوشوویچ و بشار رسن نیز دو بازیکن خارجی این تیم هستند که در انتظار پرداخت ارزی خود هستند. هافبک عراقی اما پیش از ترک ایران خبر عجیبی در خصوص شرایط قرارداد خود اعلام کرد تا نگرانی را بیش از گذشته افزایش دهد. در این بین بازیکنان پرسپولیس نیز بین 20 تا 25 درصد دریافتی داشته‌اند و این در حالیست که باشگاه متعهد شده بود تا پایان نیم فصل این پرداختی را به 50 درصد برساند. مشکل دیگر روبروی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره مطالبات است؛ یک آژانس هواپیمایی با طلب 3 و نیم میلیاردی و مطالبات بازیکنانی از گذشته که می‌توانند در مسیر دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه را با دردسر مواجه کنند، همگی آوار بزرگی است که روی باشگاه قرار دارد و البته باید در این میان هزینه‌های مربوط به جذب بازیکن در نقل و انتقال زمستانی و اردو و دیگر مسائل جاری باشگاه را نیز اضافه کرد.

اولتیماتوم گابریل کالدرون


سرمربی آرژانتینی در میان صحبت‌های قاطع خود پیش از ترک ایران یکی از شروط خود برای شروع تمرینات نیم فصل دوم را پرداختی کامل مطالبات به بازیکنان اعلام کرد. بازیکنان پرسپولیس همانطور که گفته شد اکنون تنها بین 20 تا 25 درصد دریافتی داشته‌اند و این مساله نیاز این است تا باشگاه حداقل 10 میلیارد تومان بودجه برای رساندن به حدنصاب مدنظر (بدون مطالبات گذشته) تامین کند. اولتیماتوم کالدرون برای این مساله نشان می‌دهد که او به شدت پیگیر این موضوع بوده و به کمک سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان سرخ‌ها ماجرا را دنبال می‌کند. با این حال تا این لحظه هیچ منبع مالی برای پرداختی بازیکنان شکل نگرفته است.

سونامی غیرممکن؛ فسخ قرارداد بازیکنان


با توجه به اینکه پرداختی بازیکنان به این حدنصاب لازم نرسیده، احتمال فسخ قرارداد برای آنها وجود دارد. هرچند با توجه به شرایط باشگاه و نگرانی بازیکنان، آنها طی روزهای اخیر واکنشی به این موضوع نداشته‌اند و دلگرم به اولتیماتوم سرمربی آرژانتینی هستند تا باشگاه موفق شود این ماجرا را به سرانجام برساند. با این حال در جمع‌های خصوصی خود ضمن گلایه بابت بی توجهی باشگاه به پرداخت مطالبات، امیدوار به برطرف شدن این مشکل هستند. اما در شرایطی که در تیم‌های دیگر لیگ برتر با توجه به همین قانون عدم پرداختی مطالبات، شاهد فسخ قرارداد بی شمار توسط بازیکنان هستیم، این مساله در پرسپولیس نیز می‌تواند بین بازیکنان شکل گیرد و آنها با توجه به عدم رسیدن به حدنصاب تعهد باشگاه، قادر به انجام این موضوع هستند. موضوعی که بشار رسن نیز به طور شفاف به آن اشاره کرد و به عنوان یک بازیکن خارجی بدون پروا درباره آن توضیح داد و مدعی شد قراردادش با این شرایط بی اعتبار شده است.

شجاع خلیل زاده در مسیر جدایی؟


مدافع میانی موفق پرسپولیس طی سه فصل اخیر، اکنون یکی از بازیکنانی است که زمزمه جدایی او شنیده می‌شود. خلیل زاده که فصل گذشته نیز بعد از موفقیت همراه تیمش و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا با پیشنهاد خارجی مواجه شده بود و در نهایت تصمیم به تمدید قرارداد گرفته بود، اینبار هم چند پیشنهاد دارد که بعید نیست باشگاه در شرایط فعلی به انتقال او برای دستیابی به منابع مالی ارزی نیز فکر کند. خلیل زاده فصل گذشته نیز که باشگاه درگیر مشکلات مالی و ارزی برای پرداختی به خارجی‌ها بود اعلام آمادگی خود را برای این انتقال و کمک به مشکلات باشگاه اعلام کرده بود. شاید در شرایط فعلی یکی از اقدامات باشگاه برای تامین منابع ارزی این ترانسفر باشد که البته باید دید اینبار شجاع خلیل زاده راضی به انجام آن خواهد شد یا خیر. او اکنون در 29 سالگی با موفقیت‌های مناسبی که در لیگ ایران داشته، شاید هم از این فرصت برای قرار دادن حضور در فوتبال خارج از ایران در کارنامه‌اش سود ببرد و البته جدایی او نیز کمک خواهد کرد تا باشگاه برای مشکل ارزی کنونی به این موضوع نیز بتواند فکر کند.

از سراسر وب