هر ۲۸ دقیقه، یک فوتی بر اثر تصادف

سازمان پزشکی قانونی تعداد جان باختگان حوادث رانندگی تا آخر آبان را ۱۲ هزار و ۵۲۷ نفر اعلام کرد.

بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی، ​از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه ۱۲ هزار و ۵۲۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار تلفات ۱۲ هزار و ۲۴۶ نفر بود، ۲.۳ درصد افزایش یافته است.

در هشت ماهه امسال از کل تلفات حوادث رانندگی ۹ هزار و ۷۱۹ نفر مرد و دو هزار و ۸۰۸ نفر زن بودند.

یشترین آمار تلفات رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان آبان سال جاری به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۹۵۳، خراسان‌رضوی با ۹۰۰ و تهران با ۸۸۰ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۲۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۹ مورد بود.

سازمان پزشکی قانونی افزود: یکهزار و ۵۰۰ نفر در آبان سال جاری بر اثر حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست داده اند که این آمار ور مقایسه با یازه زمانی سال گذشته (۱۳۹۷) ۳.۷ درصد افزایش یافه است.

از این تعداد تلفات هزار و ۱۴۲ نفر مرد و ۳۵۸ نفر زن بوده اند.

همچنین آمار مصدومان بر اثر حوادث رانندگی با ۴.۷ درصد کاهش به ۲۸ هزار و ۸۵۰ نفر رسیده است.

افزایش تلفات برون شهری
از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه تلفات حوادث رانندگی برون شهری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴.۷ درصدی داشت.

در این مدت از کل تلفات تصادفات بیشترین افراد در جاده‌های برون شهری جان باخته اند که تعداد آنان ۸ هزار و ۲۰۸ نفر بود و پس از آن ۲ هزار و ۹۸۷ نفر در مسیر‌های درون شهری، هزار و ۳۲ نفر در مسیر‌های روستایی، ۷۸ نفر در راه‌های اختصاصی و ۲۲۲ نفر در سایر مسیر‌ها جان خود را از دست داده اند.

از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه کمترین آمار تلفات تصادفات با هزار و ۲۴۲ نفر در فروردین و بیشترین آن با هزار و ۷۹۷ فوتی در شهریور ماه ثبت شده است.

فارس بیشترین و ایلام کمترین آمار تلفات
بیشترین آمار تلفات تصادفات در هشت ماهه امسال به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۹۵۳، خراسان رضوی با ۹۰۰ و تهران با ۸۸۰ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۲۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۹ مورد بود.

کاهش آمار مصدومان
در این مدت آمار مصدومان حوادث رانندگی هفت دهم درصد کاهش یافت و در هشت ماهه امسال ۲۵۶ هزار و ۹۹۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۸۲ هزار و ۹۲۱ نفر مرد و ۷۴ هزار و ۷۸ نفر زن بودند.

منبع: شبکه خبر

لینک کوتاه