افزایش چشمگیر کشفیات محیط زیست تهران در آذرماه /کشف و ضبط ۷۱ اسلحه و دستگیری ٥۲ متخلف

محمودی از کشف و ضبط ۷۱ اسلحه شکاری و جنگی در استان تهران از ابتدای آذرماه و برخورد با متخلفان شکار غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

کد خبر : ۷۱۸۹۳۵۰

گروه : اجتماعی » محیط زیست

محمودی از کشف و ضبط ۷۱ اسلحه شکاری و جنگی در استان تهران از ابتدای آذرماه و برخورد با متخلفان شکار غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

افزایش چشمگیرکشفیات محیط زیست تهران در آذرماه /کشف و ضبط ۷۱ اسلحه و دستگیری٥۲ متخلف

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید محمودی با اشاره به اینکه از ابتدای آذرماه تاکنون مجموعا تعداد ۷۱ اسلحه در استان توسط ماموران اجرایی کشف و ضبط شده است، اظهار کرد: از این تعداد، ۵۶ اسلحه کشف شده مجاز و تعداد ۱۵ سلاح نیز غیرمجاز بودند.

او بیان کرد: حدود ۴۰ درصد کشفیات انجام شده به مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران و مناطق حاشیه‌ای این مناطق و مابقی نیز به مناطق آزاد استان مربوط می‌شود و برنامه استان در این زمینه علاوه بر کنترل مناطق تحت مدیریت، رصد و پایش بیشتر مناطق آزاد از سوی یگان حفاظت استان تهران بوده و خواهد بود.

دبیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلام اینکه کشف این تعداد سلاح در استان تهران که به نوعی یک رکورد هم محسوب می‌شود، به دلیل افزایش گشت و پایش‌های محیط بانان و یگان حفاظت و برنامه‌های جدید در این حوزه بوده است، گفت: در همین رابطه تعداد ۵۲ نفرمتخلف که بیشتر آن‌ها قبل از اقدام به شکار گونه‌های حیات وحش دستگیر شدند نیز به مراجع قضایی معرفی شده و پرونده آن‌ها در حال رسیدگی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه آمار کشفیات سلاح در آذر ماه نسبت به آبان ماه امسال که ۴۰ عدد سلاح بوده، رشد حدود ۷۷.۵ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تشدید گشت‌ها و پایش‌ها در حوزه استحفاظی، برخورد قاطع با متخلفان شکار و صید را در دستور کار خود دارد.