سلطانی فر: کشتی گل سرسبد ورزش است

وزیر ورزش و جوانان گفت: کشتی بیشترین تخصیص را گرفته و گل سرسبد ورزش است. توقع 4 مدال خوشرنگ را از کشتی داریم.

علیرضا دبیر

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از خانه کشتی با ابراز رضایت از شرایط کنونی مدیریتی در کشتی ایران اظهار داشت: یکی از بهترین تیم های مدیریتی ورزش در فدراسیون کشتی حضور دارد و خوشبختانه در این پنج ماه اخیر آرامش در کشتی ایجاد شده و زمینه اصلی موفقیت که دور شدن از حاشیه ها و جنجال هاست رخ داده و اگر  همیشه این آرامش حفظ شود، زمینه موفقیت وجود خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه در این مدت تلاش خوبی هم شد و اکثر تیم ها هم نتایج خوبی گرفتند  و برگزار نشدن جام جهانی کشتی هم اتفاق خاص بود که از کشورمان گرفته شد.

سلطانی فر ادامه داد: در هر صورت همه تلاش ها باید به سمتی برود که جدا از ترویج ارزش های اخلاقی و اسلامی، بتوانیم در بزرگترین میدان ورزشی که المپیک است نتیجه ای در شان مردم ایران بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ساخت و سازهای اماکن ورزشی در سراسر کشور بصورت میانگین روزی سه پروژه افتتاح مَی شود، تصریح کرد: با وجود همه این اتفاقات خوب که در ورزش رخ می دهد، اگر نتوانیم در آوردگاه های بزرگی چون باریها آسیایی ، بازی های المپیک و رقابت های قاره ای و جهانی، نتیجه بگیریم، به چشم نمی آید بنابراین ماحصل این تلاش ها باید در رویدادهای مهم ورزشی منجر به کسب نتیجه شود.

وی در سخنانش به مشکلات پیش روی وزارت برای تخصیص های مالی یه فدارسیون ها اشاره کرد و توضیح  داد: در شرایط کنونی اقتصادی تامین اعتبارات به سختی صورت می گیرد ولی با این وجود از خود من تا معاون بنده تمام تلاش خودرا میکنیم تا اعتبارات ابلاغ شده را از خزانه بگیریم و  به موقع در اختیار فدراسیونها قرار دهیم.

سلطانی فر در ادامه بیان کرد: سال ۱۳۹۰درامد حاصل از صادرات نفت ۱۲۰ میلیارد دلار  بوده و امسال با گذشت ۸ سال این رقم به ۱۲ میلیارد دلار  یعنی یک دهم تقلیل یافته است‌. وقتی منابع مالی تا این حد کاهش پیدا می کند به تردید تورم مشکلات معیشتی عدم سرمایه گذاری و... نیز گریبانگیر می شود.

وزیر در بخش دیگری از سخنانش وضعیت تیم ملی کشتی را مورد بررسی قرار داد و با حرفه ای توصیف کردن تیم مدیریتی فدراسیون کشتی گفت: تیم فعلی به عنوان گروهی صاحب نظر، کارشناس و افرادی شناخته شده که قهرمانی جهان و المپیک را در کارنامه ورزشی خود  دارند و یکی از بهترین تیم های مدیریتی ورزش در فدراسیون کشتی حضور دارد

او اظهار امیدواری کرد که این تیم بتواند در المپیک توکیو به نتایج خوبی برسد: باید بدانیم که اشکالاتی در زیر ساختها وجود دارد اما بدون اینکه شعار بدهم، بسیار امیدوار هستم که این تیم بتواند نتیجه بگیرد و موجبات عزت کشور را فراهم کند.

اضافه کرد: هم اکنون بیشترین تخصیص ها به  رشته کشتی داده شده چون تمرکز ما بر روی رشته های المپیکی است حتی اعتبار فوتبال هم به آنها داده نشده البته در مورد تیم فوتبال امید این موضوع متفاوت است.

وی در پایان گفت: در هر صورت خیالتان راحت باشد، تمرکز ما بر روی رشته های المپیکی است تا انشالله بچه ها بتوانند در بزرگترین رویداد ورزشی برای کشور افتخارآفرین باشند.