تخریب کامل یک شهرک مسکونی در آتش سوزی +عکس

نخست‌وزیر استرالیا که همزمان با آتش سوزی‌ها برای گذراندن تعطیلات به هاوایی رفته و از این رو به‌شدت از سوی جامعه استرالیا زیر انتقاد بود، سرانجام تعطیلات خود را کوتاه کرد و روز یکشنبه به کشورش بازگشت.

آتش سوزی در استرالیا تخریب کامل یک شهرک مسکونی در آتش سوزی +عکس

به گزارش جام نیوز ، گلادیز بریکلیان، رئیس دولت ایالت نیو سات ویلز استرالیا می گوید آتش سوزی "فاجعه بار" یک شهرک در این ایالت را تقریبا به طور کامل سوزانده است.

او گفت که "چیز زیادی" از بالمورال در جنوب غربی سیدنی که محل زندگی ۴۰۰ نفر بود، باقی نمانده است.

ماموران آتش نشانی برای مهار آتش سوزی های طبیعی در چندین ایالت استرالیا، در خلال شرایط خشک و داغ، تلاش می کنند.

گزارش ها حاکیست که در روزهای شنبه و یکشنبه چندین شهرک دچار خسارات قابل توجه شده اند.

بالمورال برای دومین بار در چند روز گذشته بود که در معرض آتش سوزی قرار می گرفت، چون شرایط وزش باد روز شنبه در اطراف آتش سوزی "گرین واتل کریک" تغییر کرد.

ساکنان در حال حاضر اجازه بازگشت به خانه را ندارند و شمار نامعلومی از خانه های این شهرک تخریب شده است.

در سایر نقاط حداقل ۷۲ خانه در ناحیه آدلاید هیلز در ایالت "استرالیای جنوبی" سوخته است. پیکر یک مرد ۶۹ ساله در خانه اش در روز شنبه پیدا شد.

در روز شنبه ۹۸ مورد آتش سوزی هم در نیو سات ویلز در جریان بود.

با این حال شرایط آب و هوایی مساعدتر در روز یکشنبه امکان ارزیابی خسارات دو روز اخیر را فراهم کرد. مقام ها گفتند امیدوارند با توجه به هوای خنک تر چند روز آینده، بتوانند آتش سوزی ها را مهار کنند.

روز یکشنبه اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا بار دیگر برای رفتن به تعطیلات در جریان آتش‌سوزی‌های گسترده در این کشور عذرخواهی کرد. موریسون سفرش را پس از انتقادات گسترده‌ای که به وی شد، نیمه‌تمام گذاشت.

از ماه سپتامبر امسال آتش‌سوزی‌هادر استرالیا جان حداقل ۹ نفر را گرفته است و بیش از ۷۰۰ خانه را ویران کرده و میلیون‌ها هکتار نیز در آتش سوخته است.

به علت افزایش دمای هوا و ثبت دو رکورد جدید برای گرمترین روز، آتش‌سوزی‌‌های گسترده‌ای در استرالیا به وقوع پیوسته است.

106