همسرم دوست داشت بمیرد!

مرد خشمگین که بعد از قتل همسر صیغه‌ای خود از کشور فرار کرده بود، بعد از بازگشت به ایران دستگیر شد. متهم در جریان تحقیقات مدعی شده همسرش اقدام به خودکشی کرده بود و او برای این‌که راحت بمیرد خفه‌اش کرده است.

جام جم: تحقیقات در این پرونده از صبح روز دوازدهم مرداد امسال و به دنبال گزارش مرگ مشکوک زنی در آپارتمانش در محله خرمدشت آغاز شد. تیم پلیس آگاهی استان البرز با حضور در محل کشف جسد تحقیقات خود را آغاز کرده و با جسد زنی رو‌به‌رو شدند که آثار بریدگی روی رگ دستش وجود داشت. همچنین وسایل خانه به هم ریخته و شیشه‌ها و ظروف چینی شکسته بود. با توجه به این‌که در خانه از داخل قفل بود و دستش بریده بود، به نظر می‌رسید زن جوان خودکشی کرده است.

تحقیقات از خانواده زن جوان نیز مشخص کرد، او چندی قبل با مردی به نام بصیر عقد موقت کرده و همراه او در این خانه زندگی می‌کرد. همزمان با مرگ این زن، همسر موقتش هم ناپدید شده بود.

تیم جنایی سپس به تحقیق از همسایه‌ها پرداخته و متوجه شدند، روز حادثه مردی با کمک لوله‌های گاز وارد خانه شده بود. با بررسی مشخصات این مرد مشخص شد، او شوهر موقت این زن بوده است.

تحقیقات برای شناسایی و دستگیری بصیر آغاز شده بود که پزشکی قانونی در گزارش خود پرده از راز این جنایت برداشت. در گزارش پزشکی قانونی علت مرگ زن جوان، خفگی به وسیله دست اعلام شده بود.

با این گزارش، کارآگاهان مطمئن شدند این زن قربانی جنایت شوهرش شده است. ردیابی‌ها نشان داد، بصیر بعد از قتل به سمت مرز‌های شرقی رفته و از کشور خارج شده است.

تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این‌که بعد از چهار ماه مشخص شد، او دوباره به ایران بازگشته است. مخفیگاه او در محله کمالشهر شناسایی و ۲۳ آذر دستگیر شد. بصیر در همان تحقیقات اولیه به قتل اعتراف کرد و گفت: چندی قبل با زن جوان آشنا شده و از همان ابتدا با هم اختلاف داشتیم. بعد از مدتی او را به عقد موقت خودم درآوردم. با این وجود، اختلافاتمان حل نشد. روز حادثه در را قفل کرد و از بالای دیوار وارد خانه شدم.

دوباره با هم درگیر شدیم و او شروع به شکستن ظروف آشپزخانه کرد. تکه شیشه برداشت و با آن رگ دستش را برید و گفت می‌خواهد بمیرد. خیلی عصبانی بودم و در جوابش گفتم، کاری می‌کنم که راحت بمیری. بعد دستانم را دور گردنش گره زدم و فشار دادم. بی‌حال روی زمین افتاد که این بار بالشی برداشته و روی صورتش فشار دادم.

وقتی به خودم آمدم، مرده بود. دوباره از راه پنجره فرار کردم و به افغانستان رفتم. بعد از چهار ماه فکر کردم، ماجرا فراموش شده و به ایران بازگشتم که دستگیر شدم. رئیس پلیس آگاهی استان البرز در این باره گفت: متهم با دستور قضایی در بازداشت است و تحقیقات از او در پلیس آگاهی ادامه دارد.