ماجرای دستگیری پسرعمو‌های مجرم چه بود؟

سرهنگ چهری از دستگیری ۲ کیف قاپ و ۲ مالخر اموال سرقتی یا یکصد فقره سرقت، خبر داد و گفت: یکی از سارقان اموال سرقتی را به پسر عمویش می‌فروخت.

میزان نوشت: سرهنگ چهری از دستگیری ۲ کیف قاپ و ۲ مالخر اموال سرقتی یا یکصد فقره سرقت، خبر داد و گفت: یکی از سارقان اموال سرقتی را به پسر عمویش می‌فروخت.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تعدادی از شهروندان با مراجعه به کلانتری و متعاقب آن به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه و از کیف قاپی ۲ موتورسوار در مرکز پایتخت شکایت کردند.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۲ تن از سارقان در محدوده خیابان شوش تردد دارند، عنوان کرد: با افزایش گشت زنی‌های هفدمند، کارآگاهان موفق شدند هر ۲ سارقان را هنگام تردد با موتورسیکلت شناسایی و در یک عملیات پلیسی متهمان را به نام‌های کیوان ۲۵ ساله و صدرا ۲۸ ساله دستگیر کنند.

چهری در ادامه گفت: با انتقال متهمان به پایگاه سوم، هر دو متهم به کیف قاپی با همکاری یکدیگر اعتراف کردند. کیوان که نقش قاپیدن کیف از دست شهروندان را داشت، اقرار کرد: با صدرا بچه محل هستیم و از ۲ ماه پیش با موتورسیکلت صدرا برای تامین هزینه مواد مخدر در محدوده مرکز شهر تردد و کیف شهروندان را سرقت می‌کردیم، پول نقد را برای خودمان بر می‌داشتیم و اموال دیگر را به پسرعمویم به هویت احمد و دوستش نادر می‌فروختیم.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: کارآگاهان در گام بعدی موفق به شناسایی مخفیگاه احمد ۲۶ ساله و نادر ۲۵ ساله شدند و از طریق انجام یک رشته اقدامات پلیسی احمد و ناصر را که نقش مالخر را داشتند در محل سکونتشان دستگیر شدند.

چهری عنوان کرد: متهمان به ۱۰۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف و تاکنون ۳۰ تن از شاکیان شناسایی شده اند.
وی افزود: هر ۴ متهم با دستور دادیار شعبه ۱ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه سوم آگاهی قرار دارند.