آتش‌سوزی در یکی از مجتمع‌های تجاریِ آجودانیه

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش‌سوزی در یک مجتمع تجاری در محدوده خیابان آجودانیه خبر داد.

ایسنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش‌سوزی در یک مجتمع تجاری در محدوده خیابان آجودانیه خبر داد.

سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۶ و ۲۳ روز جاری حریق در یک مجتمع تجاری به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله سه ایستگاه به همراه خودروهای پشتیبانی از جمله نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در انتهای خیابان آجودانیه اعزام شدند.

وی زمان رسیدن اولین گروه به محل حادثه را دو دقیقه اعلام کرد و گفت: آتش نشانان با حضور در محل مشاهده کردند که محل حادثه یک مجتمع تجاری ۱۰ طبقه است که ۴ طبقه منفی نیز دارد، همچنین بر اساس اطلاعات مشخص شد در طبقه منفی دو این مجتمع، مخزن گازوئیل حدودا ۳۰ هزار لیتری وجود داشته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: کارگران در حال کار روی همان مخزن بودند که متاسفانه مخزن دچار حریق می شود.

وی گفت: در همین راستا آتش نشانان به سرعت به طبقه منفی دو نفوذ کردند و همزمان با اطفاء حریق حدود پنج نفر از افرادی که در آن محل حضور داشتند را بدون آسیب دیدگی به بیرون از مجتمع منتقل کردند.

به گفته ملکی با توجه به اینکه در این مخزن مقدار کمی گازوئیل وجود داشته به سرعت از سرایت آن به اطراف جلوگیری شده و حریق گسترده نشده است. همچنین دود ناشی از این آتش سوزی نیز در همان طبقه منفی ۲ و در قسمتی از طبقه منفی یک جمع شده اما به طبقات بالاتر سرایت نکرده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در پایان اظهار کرد: در دقایق اولیه حضور آتش‌نشانان در محل، حریق اطفا شد و در حال حاضر نیروها در حال تخلیه دود هستند.