نجات ۹ کوهنورد گرفتار در ارتفاعات کلدر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: اعضای تیم واکنش سریع این جمعیت، ۹ کوهنورد گرفتار در صخره‌های منطقه قلعه سنگی ارتفاعات کلدر شهرستان خرم‌آباد را نجات دادند.

خبرگزاری مهر: صارم رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان امروز شنبه در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: طبق گزارش اعلامی، عصر جمعه ششم دی ماه گروه ۹ نفره به قصد صعود به ارتفاعات کلدر از مسیر منحرف و گرفتار دیواره‌های صخره‌ای این منطقه شدند.

وی افزود: بلافاصله تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر لرستان قبل غروب آفتاب برای امدادرسانی و نجات این افراد به محل اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: به طور معمول عملیات در شب دشواری‌های خاص خود را دارد اما به دلیل اهمیت موضوع، پس از ۴ ساعت عملیات سنگین کوهستان حادثه دیدگان به پایین صخره‌ها منتقل و پس از اقدام‌های اولیه، وسایل گرمایشی در اختیار آنان قرار گرفت.

رضایی با تاکید بر اینکه اغلب کوهنوردان بدون آگاهی از وضعیت هوا و اقلیم به ارتفاعات مختلف این استان صعود می‌کنند، یادآور شد: بروز چنین مسأله‌ای امکان امداد رسانی به هنگام امدادگران را با دشواری مواجه می‌کند و به این موضوع مهم باید توجه کرد.