اعتراف به ۲۰۰ فقره باطری دزدی در شمال تهران

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یک نفر سارق حرفه‌ای داخل خودرو محدوده شمال تهران خبر داد و گفت: سارق به ۲۰۰ فقره سرقت باطری خودروهای ۲۰۶ اعتراف کرد.

پایگاه خبری پلیس: رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یک نفر سارق حرفه‌ای داخل خودرو محدوده شمال تهران خبر داد و گفت: سارق به ۲۰۰ فقره سرقت باطری خودروهای ۲۰۶ اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، در تشریح خبر گفت: اواخر آذرماه امسال پرونده‌ای به همراه یک نفر مظنون به سرقت داخل خودرو به هویت شهرام ۳۵ ساله برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۶۴ قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی دریافت شد.

وی افزود: محتویات پرونده حکایت از آن داشته، مأموران کلانتری حین گشت زنی در محدوده شهرک قائم به مرد جوانی که در حال پرسه زدن دور یک دستگاه خودوری ۲۰۶ بوده، مظنون که بلافاصله وی با دیدن مأموران اقدام به فرار کرده و پس از دقایقی تعقیب و گریز دستگیر و در بازرسی بدنی صورت گرفته از وی تعدادی ادوات (پیچ گوشتی – انبردست – آچار) کشف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق کیفری متهم مشخص شد وی دارای سوابق متعدد سرقت و توزیع و مصرف مواد مخدر بوده، بیان داشت: متهم در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشوده و به بیش از ۲۰۰ فقره سرقت داخل خودرو بخصوص باطری خودروهای ۲۰۶ اعتراف کرد.

دستخال تصریح کرد: سارق در اظهارات خود گفت، مدت ۶ ماه است به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر برای تهیه مواد مخدر مصرفی اقدام به سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو و باطری خودروهای ۲۰۶ می‌کردم و اموال مسروقه را به افراد عبوری در محدوده شوش به مبلغ ۷۰ هزار تومان می‌فروختم و پول حاصله را صرف خرید مواد مخدر می‌کردم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به به شناسایی ۱۰ نفر از مالباختگان، گفت: متهم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه یک تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.