تبیین ابعاد یوم الله ۹ دی در ۱۰ مسجد شاخص اصفهان/تشریح برنامه‌ها

تبیین ابعاد یوم الله ۹ دی در ۱۰ مسجد شاخص اصفهان

اصفهان - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به تبیین ابعاد ۹ دی در ۱۰ مسجد شاخص اصفهان گفت: مراسم این روز از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح در میدان انقلاب برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد علی احمدی اظهار داشت: فتنه سال ۸۸ پیامدهای مختلفی داشت که در دو بعد داخلی و خارجی قابل بررسی است.

وی افزود: ایجاد اختلاف بین مردم، تحمیل هزینه‌های اقتصادی و انسانی به کشور، زیرسوال بردن نهادهای قانونی و رسم شدن قانون‌شکنی، حرمت‌شکنی و هجمه به ارزش‌ها و باورهای دینی، بی‌توجهی به آرمان‌ها و تلاش برای فاصله گرفتن از این آرمان‌ها را از جمله پیامدهای این فتنه است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان داشت: در این فتنه خواصی را داشتیم که خود را دلبسته به نظام و انقلاب وانمود می‌کردند اما در این آزمون سربلند بیرون نیامده و مردود شدند و علت آن هم فراموشی آرمان‌های انقلاب و عدم تبعیت از ولی فقیه بود.

تلخی کام مردم پس از مشارکت چهل میلیونی

وی افزود: سال ۸۸ انتخاباتی با مشارکت چهل میلیونی برگزار شد اما متأسفانه به دلیل قانون‌شکنی و بی توجهی به آرمان‌های امام (ره) شیرینی این انتخابات و مشارکت گسترده در کام مردم تلخ شد.

احمدی ادامه داد: زیر سوال بردن اصل ولایت فقیه و آتش زدن تمثال مبارک حضرت امام خمینی (ره) و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، اردوکشی‌های خیابانی، بی توجهی به آرمان‌های نظام و فاصله گرفتن از ارزش‌های انقلاب اسلامی و همچنین مخالفت با آرمان بزرگ دفاع از مردم مظلوم فلسطین، از دیگر ابعاد این فتنه بود.

فتنه ۸۸ باعث امیدواری دشمنان نظام اسلامی شد

احمدی خاطر نشان کرد: امیدواری استکبار جهانی اگرچه در ۹ دی به نا امیدی تبدیل شد اما چند ماهی این امیدواری در بین آنها وجود داشت که سرآغاز افزایش و تشدید تحریم‌ها نیز از همین زمان بود.

وی با بیان اینکه فتنه باعث شد در بین حامیان و وفاداران به انقلاب اسلامی نگرانی‌هایی ایجاد شود، تصریح کرد: با این وجود با حماسه ۹ دی این نگرانی‌ها برطرف و دیدگاه‌ها روشن شد و به گفته رهبر انقلاب اسلامی «اگر قبول دارید که جبهه دشمن برای کشور و انقلاب برنامه ریزی بلند مدت دارند پس ما هم باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و همین حوادث که دست بیگانه در آن نمایان است دفعتا و خلق الساعه پدید نیامده است.

احمدی عنوان کرد: تقلب در ساختار انتخاباتی کشور محال است زیرا نهادهای مختلف نظارتی به فرایند انتخابات از ابتدا تا انتها نظارت می‌کنند ولی عده‌ای فتنه گر با علم به این موضوع هزینه‌های متعددی را به نظام وارد ساختند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: دشمن از طریق تقویت و آموزش گروه‌های تروریستی و با اقدامات تروریستی، جنگ و اقدامات مختلف نتوانست کاری را از پیش ببرد اما جریان فتنه برای دشمنان آنقدر ارزشمند بود که دشمن برای آن سرمایه گذاری کرد و به صورت صراحت مورد حمایت و تأیید دشمنان نظام اسلامی قرار گرفت.

وی افزود: این فتنه ابعاد گسترده‌ای داشت و به تعبیر حضرت آقا هرگاه قلم‌ها باز شود و زبان‌های بسته بین المللی باز شود خواهید دید، خواهید شنید و خواهید خواند که چطور برنامه ریزی بزرگی در پشت فتنه سال ۸۸ قرار داشت.

محمد علی احمدی ادامه داد: در فتنه ۸۸ نقش بی‌بدیل رهبری و جایگاه ولی فقیه بسیار برجسته بود و قطعاً یکی از عناصر مهمی که باعث شکست این فتنه شد تبعیت مردم از رهنمودهای مقام معظم رهبری بود.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن این روز حماسی گفت: مردم با تبعیت از رهبری و حضور در صحنه فتنه را دفع کردند و اگر این روز را گرامی می‌داریم در تبیین این دو واقعیت می‌باشد که هرجا تبعیت ازرهبری باشد و هرجا نقش مردم در تبعیت از رهبری آشکار، علنی، واضح و شفاف باشد و پرچم حمایت از ولایت توسط مردم بلند شود قطعاً دشمنان محکوم می‌شوند، لذا این روز به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است.

۹ دی تجلی تولی نسبت به اسلام و نظام اسلامی و تبری نسبت به دشمنان داخلی و خارجی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان افزود: محور ۹ دی تولی و تبری است، تولی نسبت به اهل بیت (ع) انقلاب اسلامی و هم چنین تبری نسبت به تمامی دشمنان جمهوری اسلامی.

این مسوول با اشاره به برنامه‌های ستاد بزرگذاشت ۹ دی در استان اصفهان افزود: برای این روز حماسی برنامه‌های تبیینی مختلفی پیش بینی شده است که از آن جمله می‌توان به تبیین عبرت‌های ۹ دی در بیش از ۱۵۰ مسجد استان اصفهان و استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما، رسانه‌ها، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز فرهنگی، ادارات و سایر تشکل‌های مردمی اشاره کرد و در راهپیمایی و تجمع نهم دی ماه یکی از شاخصه‌هایی که به آن توجه شده است بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

تولید محتوای فرهنگی با هدف تبیین ابعاد یوم الله ۹ دی

رئیس شورای هماهنگی تبیغات استان ادامه داد: در شهر اصفهان علاوه بر فعالیت‌های ذکر شده در ۱۰ مسجد شاخص به صورت ویژه برنامه‌های تبیینی برگزار می شودو در این راستا تولیدات و محتواهای مناسبی تهیه شده که در اختیار سخنرانان و روحانیت معزز قرار گرفته است.

محمد علی احمدی هم چنین به برنامه‌های ۹ دی در سایر شهرستان‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: مراسم ۹ دی در تمامی شهرستان‌ها نیز برگزار خواهد شد و در شهر اصفهان اجتماع عظیم و بزرگ مردم ولایت مدار و انقلابی با شعار یوم الله ۹ دی مظهر بصیرت، ولایت مداری و عبور از فتنه‌ها در میدان انقلاب اسلامی ساعت ۹:۳۰ صبح برگزار می‌شود.