کاهش دید افقی در محور ریگان - چابهار

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان با اشاره به بروز پدیده ریزگردها از بامداد چهارشنبه در این شهرستان گفت: گرد و غبار موجب کاهش دید افقی در محور ریگان - چابهار، ریگان -ایرانشهر و ریگان - نرماشیر شده است.

کاهش دید افقی در محور ریگان - چابهار
کاهش دید افقی در محور ریگان - چابهار

امین باقری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از رانندگانی که قصد تردد در مسیر ریگان - ایرانشهر و ریگان - چابهار را دارند خواست به دلیل کاهش دید افقی با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

وی اظهار کرد: احتمال بسته شدن محور ریگان - چابهار و ریگان - ایرانشهر به دلیل افزایش غلظت ریزگردها وجود دارد.

وی همچنین گفت: وجود پدیده گرد و غبار امروز 28 نفر از اهالی ریگان را راهی مراکز بهداشتی درمانی کرد.

فرماندار ریگان از سالمندان و کودکان خواست تا فروکش کردن ریزگردها از منزل خارج نشوند.

وی با اشاره به اینکه مجوز احداث ایستگاه پایش ریزگردها در شهرستان ریگان توسط اداره کل محیط زیست استان کرمان صادر شده است بیان کرد: مکان احداث این ایستگاه در شهرستان ریگان تعیین شده است.

باقری یادآور شد: خشکسالی های اخیر و در نتیجه از بین رفتن پوشش گیاهی در مراتع و دشت های این شهرستان، ریگان را به کانون بحران فرسایش بادی در کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی در زمینه مهار ریزگردها در این شهرستان انجام شده است خواستار تخصیص اعتبارات ملی به منظور مهار ریزگردها در ریگان شد.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه بروز پدیده ریزگردها برای شهروندان این منطقه مشکلات تنفسی به وجود آورده است بیان کرد: مراکز بهداشتی درمانی ریگان هم اکنون در حالت آماده باش به سر می برند.

ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران ریزگردها در کشور است و تا مرکز استان کرمان 285کیلومتر فاصله دارد.