تلفات جانی سیل ویتنام به 54 نفر رسید / تایلند هم هدف سیل

کوالالامپور – ایرنا – آمار قربانیان سیل ویتنام که از اواسط هفته جاری بخش های مرکزی و شمالی این کشور را در برگرفته، امروز به 54 نفر رسید.

تلفات جانی سیل ویتنام به 54 نفر رسید / تایلند هم هدف سیل
تلفات جانی سیل ویتنام به 54 نفر رسید / تایلند هم هدف سیل

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبر آسیا، آنگونه که سازمان مقابله با بلایایی طبیعی در این کشور اعلام کرده بر اثر این سیل همچنین تاکنون 39 نفر نیز ناپدید شده اند.

بر اساس این گزارش، ویتنام که در ماه گذشته شاهد یک طوفان سهمگین بود به دلیل برخورداری از سواحل طولانی، این کشور همواره در معرض سیل و طوفان های زیادی قرار دارد.

سیل هفته جاری ویتنام ،از روز دوشنبه آغاز شده و تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از آن از ابتدای سال جاری تاکنون در این کشور بی سابقه اعلام شد.

بر اثر رانش زمین در استان 'هاو بینح' که اوایل روز گذشته رخ داد، 19 نفر به صورت زنده زیر خاک دفن شدند و تیم های امداد و نجات این کشور تنها موفق به کشف جسد 9 نفر از این افراد شدند.

بر اساس تازه ترین آمار، بر اثر سیل و رانش زمین در این کشور تاکنون 317 دستگاه واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شده و به 34 هزار دستگاه واحد مسکونی دیگر نیز خساراتی وارد شده است.

بیش از 22 هزار هکتار از مزارع برنج در این کشور تحت تاثیر این سیل قرار گرفته و حدود 180 هزار راس دام نیز تلف و یا ناپدید شده اند.

علاوه بر ویتنام، سیل اخیر 77 استان تایلند را نیز تحت تاثیر قرار داده است به گونه ای که به بیش از 480 هزار هکتار از زمین های این کشور خسارات زیادی وارد شده است.