اسدآباد قتلگاه رانندگان محور همدان - کرمانشاه

همدان - ایرنا- رئیس پلیس راه همدان - کرمانشاه گفت که از ابتدای امسال تاکنون 50 تن در تصادفات این جاده کشته شده اند که اسدآباد با 35 کشته، بیشترین تعداد فوت شدگان را به خود اختصاص داده است.

اسدآباد قتلگاه رانندگان محور همدان - کرمانشاه
اسدآباد قتلگاه رانندگان محور همدان - کرمانشاه

به گزارش ایرنا، سرهنگ فریدون جعفری روز دوشنبه در نشست اعضای شورای ترافیک اسدآباد، افزود: در 6 ماه نخست امسال 41 فقره تصادف منجر به فوت در محور همدان به کرمانشاه رخ داد که 25 فقره آن در محور اسدآباد است.

وی افزود: گردنه اسدآباد و بزرگراه کربلا از جنت آباد تا پل شکسته دو نقطه پر حادثه استان همدان شناخته شده است.

سرهنگ جعفری با بیان اینکه رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی علت بیشتر تصادف ها ارزیابی شده است، خواستار افزایش رعایت نکات ایمنی در مسیر اسدآباد شد.

رئیس پلیس راه همدان - کرمانشاه با اشاره به آغاز فصل سرما و در پیش بودن سفرهای اربعین، گفت: با توجه به افزایش تردد خودروها، باید ظرفیت گردنه برای گنجایش ترافیک افزایش یابد.

سرهنگ جعفری به شتاب گرفتن طرح تعریض گردنه تاکید و اضافه کرد: باید پیش از آغاز سفر اربعین، عملیات عمرانی تعریض مسیر گردنه به اتمام برسد.

وی نصب جداکننده در مسیر بزرگراه کربلا از روستاهای جنت آباد تا پل شکسته را الزامی دانست و گفت: جدا شدن مسیرهای رفت و برگشت از بروز بسیاری از تصادفات جلوگیری می کند.

اسدآباد در مسیر بزرگراه کربلا واقع شده و دارای گردنه ای سخت گذر و برفگیر است.

شهرستان اسدآباد با 100 هزار تن جمعیت در 45 کیلومتری همدان واقع شده است.