انفجار مین در ثلاث باباجانی و شهادت یک تن

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی گفت: اعضای تیم خنثی سازی مین روز گذشته (شنبه) مشغول پاکسازی منطقه عمومی ازگله بودند که یک قبضه مین منفجر شد و یکی از اعضای این ستاد به شهادت رسید و یکی دیگر از آنان مجروح شد.

انفجار مین در ثلاث باباجانی و شهادت یک تن
انفجار مین در ثلاث باباجانی و شهادت یک تن

علی اکبر اکبری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه در منطقه عمومی ازگله مقادیری مین از دوران جنگ تحمیلی به جا مانده است، افزود: ستاد پاکسازی مین از مدتی قبل مشغول پاکسازی این منطقه هستند که متاسفانه یک قبضه از آن روز شنبه منفجر شد.

به گفته او، مجروح این حادثه نیز به بیمارستان کرمانشاه اعزام شد که حال عمومی او رضایت بخش است.

شهرستان مرزی ثلاث باباجانی با 38 هزار نفر جمعیت در 136 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

این شهرستان که سال 81 از جوانرود منفک و به شهرستانی مستقل تبدیل شده است، هزار و 418 کیلومتر مساحت دارد و 38 هزار نفر در قالب 12 هزار خانوار در این شهرستان سکونت دارند.

شهرستان ثلاث باباجانی دارای 2 بخش مرکزی و ازگله، 206 روستا و 2 شهر تازه آباد با 18هزار نفر جمعیت و ازگله با 2 هزار نفر جمعیت است.

این شهرستان 40 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و فعالیت تجاری و بازرگانی در گمرک و بازارچه شیخ صله در این شهرستان انجام می شود.

در جریان جنگ تحمیلی 16 میلیون مین در بیش از چهار میلیون و 200 هزار هکتار زمین های مناطق مرزی کشورمان توسط رژیم بعث عراق کار گذاشته شد که 700 هزار هکتار معادل 17 درصد آن در استان کرمانشاه قرار دارد.

استان کرمانشاه 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که در طول هشت سال دفاع مقدس به طور مستقیم درگیر جنگ بود.