پیگیری علت مرگ کودک 2 ‌ساله ادامه دارد

والدین کودک دو ساله‌ای که به‌دلیل مصرف متادون جان خود را از دست داده ‌است برای توضیح به دادسرای جنایی تهران آمدند.

روزنامه شرق: والدین کودک دو ساله‌ای که به‌دلیل مصرف متادون جان خود را از دست داده ‌است برای توضیح به دادسرای جنایی تهران آمدند.

خردادماه امسال والدین کودک دو ساله‌ای او را به علت تشنج به بیمارستان بردند. مادر کودک دو ساله که امیر نام داشت در توضیح ماجرا گفت: پسرم سرما خورده بود و حالش خوب نبود، اما ما او را دکتر نبردیم، چون فکر می‌کردیم به‌مرور بهتر می‌شود، روز حادثه حدود ظهر به او غذا و آب‌میوه دادم و او را جلوی تلویزیون روی کاناپه گذاشتم تا کارتون ببیند، بعد از مدتی که سراغش آمدم دیدم حالش اصلا خوب نیست و تکان نمی‌خورد، برای همین همسرم که از بیرون آمد فوری پسرم را  به بیمارستان بردیم.

پزشکان در معاینات اولیه علت حال بد و تشنج کودک دو ساله را مسمومیت تشخیص دادند، اما با وجود اقدامات درمانی کودک زنده نماند. پس از آن مسئولان بیمارستان موضوع را به پلیس مستقر در بیمارستان اطلاع دادند و با تشکیل پرونده‌ای موضوع به بازپرس کشیک قتل اطلاع داده شد و بازپرس مدیرروستا که در زمان وقوع حادثه عهده‌داره کشیک قتل پایتخت بود، با صدور دستورات اولیه جسد را به پزشکی قانونی فرستاد.

همچنین از مادر و پدر کودک فوت‌شده درباره علت و نحوه مسمومیت سوال‌هایی پرسید، اما آنها موضوع مسمومیت را به کل منکر شدند و گفتند: فرزندمان مسموم نشده و به‌خاطر سرماخوردگی دچار تشنج شده است، اصلا قرص یا دارویی در دسترس او یا روی میز نبوده است که او خورده و مسموم شده باشد.

در ادامه نیز مادر امیر درباره سابقه تشنج فرزندش گفت: قبل از این هم سابقه تشنج شدید داشته است، یک‌ بار که به مشهد رفته بودیم، حال بچه‌ام بد شد و ما با این فکر که بیماری ساده‌ای است و خودبه‌خود خوب ‌می‌شود، او را دکتر نبردیم، اما او تشنج شدیدی کرد و بعد از مدتی هم حالش بهتر شد.

این مادر و پدر در پاسخ به سوال‌های بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران گفتند: ما یک دختر شش‌ساله هم داریم و تمام توانمان را برای مراقبت از فرزندانمان گذاشته‌ایم، در این مدت هم کسی به خانه ما نیامده و ما هم جایی نرفته‌ایم.

روز گذشته نتیجه آزمایش‌های پزشکی قانونی روی جسد کودک دو ساله به دست بازپرس جنایی رسید و در آن آمده بود که کودک دو ساله بر اثر مسمومیت با داروی متادون جان خود را از دست داده است؛ به این ترتیب بازپرس مدیرروستا بار دیگر پدر و مادر این کودک را احضار کرد تا درباره اینکه چرا فرزندشان متادون مصرف کرده‌ است توضیح دهند. این در حالی است که زوج جوان مدعی هستند هیچ‌کدام اعتیاد ندارد. تحقیقات دراین‌باره ادامه دارد.

گزارش مشکل
تشنجتوضیحمادر