دستگیری جاعل هزار چهره در کرمان

کرمان - ایرنا - رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری جاعل هزار چهره در این استان خبر داد و گفت: متهم اقدام به جعل اسناد بانکی و اداری، گواهی پایان تحصیل، پروانه کسب و فعالیت نمایندگی و دهها موارد تخلف دیگر کرده است.

دستگیری جاعل هزار چهره در کرمان
دستگیری جاعل هزار چهره در کرمان

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، علی شفیعی در تشریح جزئیات این خبر افزود: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی تیم عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان مشخص شد فردی به هویت (م.م) با همدستی 2 نفر دیگر اقدام به جعل و کلاهبرداری گسترده در کشور کرده است.

این مقام قضایی اعلام کرد: با بازرسی منزل تیمی متهم مشخص شد وی اقدام به جعل مهر و امضای افراد مختلف از جمله قضات، وکلا، سردفتران، پزشکان متخصص، فرماندهان انتظامی و مسئولان و کارشناسان ادارات کرده است.

شفیعی عنوان کرد: متهم با راه اندازی یک موسسه حقوقی واهی و دفتر وکالت قلابی و با دادن وعده های توخالی، مبالغ کلانی از شهروندان گرفته است.

وی گفت: متهم دستگیر شده چندین مرتبه با تغییر چهره و ایفای نقش های مختلف از جمله وکیل، پزشک، قاضی اقدام به سوء استفاده از افراد ناآگاه کرده است.

این مقام قضایی عنوان کرد: در بررسی اسناد جعلی مکشوفه مشخص شد ، وی اوراق ادارات مختلفی از جمله شهرداری، ثبت احوال، علوم پزشکی، اقتصاد و دارایی، ثبت اسناد و املاک، سازمان زندانها، کارشناسان رسمی دادگستری را در استان های متعددی از جمله تهران، کرج، قم، یزد و کرمان جعل کرده است.

وی گفت: فرد دستگیر شده دارای سوابق و محکومیت های متعدد کیفری از جمله حمل و نگهداری موادمخدر، جعل، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و روابط نامشروع است.

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کرمان گفت: متهم با عناوین گوناگونی در شبکه های مختلف اجتماعی از جمله تلگرام، میهن گرام، موبوگرام و ایسناگرام اقدام به اغفال و اخاذی از دختران و خانم های جوان می کرده است.

وی با بیان اینکه متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده گفت: در این رابطه 2 نفر از جمله دستیار اول متهم به نام (س.م) نیز دستگیر شده اند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در این رابطه یک دفتر کار به همراه یک واحد مسکونی پلمب و همچنین یک دستگاه رایانه (pc)، لپ تاپ، تبلت، پرینتر، تعدادی تلفن همراه به همراه لوازم و دستگاه های دیگر توقیف شده است.