۶۵ هزار نفر کتاب خریدند

۶۰۸ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور کار خود را در طرح پاییزه کتاب۹۸، با فروش بیش از ۳۲۱هزار نسخه کتاب، به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان خاتمه دادند.

خبرگزاری میزان- ۶۰۸ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور کار خود را در طرح پاییزه کتاب۹۸، با فروش بیش از ۳۲۱هزار نسخه کتاب، به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان خاتمه دادند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در طرح پاییزه کتاب ۹۸، ۳۲۱ هزار و ۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال از سوی ۶۵ هزار و ۳۴۷ نفر خریداری شده است.

۶۰۸ کتاب‌فروشی از سراسرکشور،در پاییزه کتاب ۹۸ فعالیت داشتند که از این تعداد، ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۷ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها در این طرح شرکت کردند.

  • بیشتر بخوانید:

  • برای مشاهده آخرین اخبار موسسه خانه کتاب اینجا کلیک کنید

بین ۳۱ استان شرکت‌کننده در طرح پاییزه کتاب ۹۸، استان تهران با ۱۰۱ کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان خراسان رضوی با ۷۰ کتاب‌فروشی، اصفهان با ۶۹ کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. همچنین قم با ۵۷ کتابفروشی، فارس با ۳۷ کتابفروشی و کردستان با ۲۹ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

در این طرح، استان خراسان رضوی توانست با ۵۷ هزار و ۲۷۵ نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان تهران با فروش ۴۳ هزار و ۸۳۵ نسخه کتاب رتبه دوم پرفروش‌ترین استان‌ها براساس تعداد کتاب را به خود اختصاص داد. همچنین، استان خوزستان با فروش ۳۵ هزار و ۶۹۰ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح پاییزه کتاب ۹۸ در این بخش را از آن خود کرد.

همچنین، استان‌های خراسان رضوی، تهران و اصفهان پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش در دوازدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها شناخته شدند.

کتابفروشی‌های رشد شعبه نادری از اهواز، کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد، کتابفروشی دنیای کتاب از قم، شهر کتاب از مشهد، کتاب فرازمند از رشت، کتاب رشد شعبه مرکزی از اهواز، کتاب آبان از مشهد، کتاب شرق از اهواز، شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا از اصفهان و نشر ثالث از تهران در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح پاییزه کتاب ۹۸ براساس تعداد کتاب قرار گرفته‌اند.

طرح پاییزه کتاب ۹۸ با شعار « حال خوش خواندن » از ۲۳ آبان ماه تا ۵آذر در سراسر کشور و تا ۸ آذر ماه در مشهد اجرا شد.

گفتنی است، طرح پاییزه کتاب ۹۸ در شهر‌های مشهد و تهران با مشارکت شهرداری‌های این شهر‌ها برگزار شد. موسسه خانه کتاب آمادگی دارد با مشارکت سایرنهادها، موسسات، شهرداری‌های کلان شهر‌ها و... طرح‌های استانی و موردی را هم برگزار کند.