ایران در قبال اقدامات مثبت اروپا، یک گام مثبت بردارد

ایلنا: یک حقوق‌دان بین‌الملل نوشت: منطقی است در قبال اقدامات مثبت اروپا (مانند پیوستن ۶ کشور به اینستکس) ایران نیز - بجای پافشاری بر چماق یا تهدید به تداوم روند…

نصری:

ایران در قبال اقدامات مثبت اروپا، یک گام مثبت بردارد

یک حقوق‌دان بین‌الملل نوشت: منطقی است در قبال اقدامات مثبت اروپا (مانند پیوستن ۶ کشور به اینستکس) ایران نیز - بجای پافشاری بر چماق یا تهدید به تداوم روند فعلی - یک گام مثبت بردارد.

به گزارش ایلنا، رضا نصری در یادداشت کوتاهی در حساب توئیتر خود نوشت: سیاست کاهش تعهدات ایران در قبال اروپا در قضیه برجام‌ مبتنی بر اصل «چماق و هویج» است. در نتیجه منطقی است در قبال اقدامات مثبت اروپا (مانند پیوستن ۶ کشور به اینستکس) ایران نیز - بجای پافشاری بر چماق یا تهدید به تداوم روند فعلی - یک گام مثبت بردارد.

جریان متخاصم می‌خواهد اینطور القا کند که ایران - حتی در قبال تدابیر مثبت اروپا - گام به سوی انحلال برجام‌ برخواهد داشت تا با بسترسازی سیاسی راه را برای بازگشت تحریم‌های شورای امنیت هموار کند. در شرایط داخلی و خارجی کشور نیز قطعنامه‌ شورای امنیت آخرین چیزی است که نیاز داریم!

امروز، یک موضع‌گیری «دوستانه» از جانب ایران - یا یک اقدام سنجیده «تشویقی» در برابر اعلام آمادگی ۶ کشور اروپایی برای پیوستن به اینستکس - ماه‌ها بسترسازی برای درگیر کردن مجدد شورای امنیت را به عقب برمی‌گرداند. تنش‌زدایی و خنثی‌سازی فضای التهاب نشان‌دهنده هوشمندی است، نه ضعف!