ناتو از آغاز گفت‌وگوها میان آمریکا و طالبان استقبال کرد

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ضمن استقبال از گفت‌وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان گفت که طالبان برای دستیابی به یک توافق معتبر باید سازش‌های واقعی را انجام دهند.

خبرگزاری میزان- ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ضمن استقبال از گفت‌وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان گفت که طالبان برای دستیابی به یک توافق معتبر باید سازش‌های واقعی را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری میزان ، پس از سخنان رییس جمهور آمریکا در یک سفر از پیش اعلام نشده‌ در بگرام که گفته بود آمریکا گفت‌وگوهای متوقف شده با طالبان را از سرگرفته و طالبان هم به توافق صلح علاقمند هستند و به آتش‌بس تمایل دارند، دبیرکل ناتو از گفت‌وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان استقبال کرد.

دبیرکل ناتو از تماس‌های آمریکا و طالبان استقبال کرد و گفت: «ما فکر می‌کنیم که بهترین راه برای اطیمنان از یک توافق قابل اعتبار و واقعی، پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان است که با استفاده از آن به طالبان این پیام را برسانیم که ما آماده هستیم. ما متعهد هستیم و طالبان در میدان جنگ برنده نخواهند شد. آنها باید در پای میز مذاکره بنشینند و یک توافق واقعی کنند.»

استلوتنبرگ همچنین افزود که طالبان برای دستیابی به یک توافق معتبر باید سازش‌های واقعی را انجام دهند.

وزارت خارجه‌ آلمان نیز از آغاز دوباره‌ گفت‌وگوهای آمریکا با طالبان استقبال کرد و گفت: «موضع برلین پشتیبانی از صلح و تامین امنیت و ثبات سراسری و پایدار در افغانستان است. ما در این راستا از تلاش‌های آمریکا پشتیبانی می‌کنیم؛ اما این امر مهم است که طالبان باید به خشونت‌ها پایان دهند و آتش‌بس کنند.»

این مقام آلمانی همچنین گفت‌وگوهای اخیر میان مارکوس پوتزل، فرستاده ویژه‌ آلمان در افغانستان و نمایندگان طالبان در دوحه، پایتخت قطر را تایید می‌کند.