نخست‌وزیر سودان به آمریکا سفر می‌کند

عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سودان با هدف حذف نام این کشور از فهرست کشور‌های حامی تروریسم در یک سفر رسمی ۶ روزه به آمریکا خواهد رفت و با مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۲

کد خبر : ۷۱۵۵۸۸۹

گروه : بین‌الملل » بین‌الملل

عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سودان با هدف حذف نام این کشور از فهرست کشور‌های حامی تروریسم در یک سفر رسمی ۶ روزه به آمریکا خواهد رفت و با مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.

نخست‌وزیر سودان به آمریکا سفر می‌کند به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از روسیا الیوم، عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سودان با هدف حذف نام این کشور از فهرست کشور‌های حامی تروریسم و رفع کامل تحریم‌های آمریکا علیه سودان در سفر رسمی ۶ روزه به آمریکا با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

قرار است حمدوک در این سفر با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی این کشور دیدار کند.

بیشتر بخوایند: مذاکرات نخست‌وزیر سودان برای خروج این کشور از فهرست حامیان تروریسم

نصرالدین مفرح، وزیر امور دینی سودان هم با بیان اینکه حمدوک را در نخستین سفرش به واشنگتن در مقام نخست‌وزیر سودان همراهی می‌کند، گفت: «این سفر به دعوت آمریکا انجام شده و حائز اهمیت است.»

وی افزود: «در این سفر مهمترین مسائلی که در این دوره مسئولیت خود بر آن تمرکز کرده‌ام به ویژه تلاش‌ها برای مبارزه با افراط گرایی دینی و ترویج همزیستی مسالمت آمیز بین صاحبان ادیان در سفر به واشنگتن مطرح خواهد شد.»

پیش‌تر پس از شکست سودان جنوبی در تشکیل دولت وحدت ملی، آمریکا برای مشورت، سفیر خود را از این کشور فراخواند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در حساب توییتری خود در این خصوص نوشت: «در حالی که ما در حال ارزیابی مجدد رابطه خود با دولت سودان جنوبی هستیم، سفیر خود در سودان جنوبی را برای مشورت فراخواندیم.» ( بیشتر بخوانید )