رحمان احمدی: برکناری ویلموتس خطای بزرگی است

دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: همان‌هایی که بعد از پیروزی آسان مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ به تمجید بیهوده از ویلموتس پرداختند حالا بعد از تنها ۲ بازی به او حمله می‌کنند.

خبرگزاری میزان- دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: همان‌هایی که بعد از پیروزی آسان مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ به تمجید بیهوده از ویلموتس پرداختند حالا بعد از تنها ۲ بازی به او حمله می‌کنند.

رحمان احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در ارتباط با عملکرد تیم ملی فوتبال ایران با مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی و شانس ایران برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: تیم ملی از نظر فنی و روانی مریض است که کادر فنی و بازیکنان باید با هم این مشکل را حل کنند. ما از بیرون به وضعیت نگاه می‌کنیم و این کادر فنی و بازیکنان هستند که از درون همه چیز را لمس می‌کنند بنابراین بهترین افرادی که می‌توانند مشکلات تیم ملی را حل کنند آنها هستند.

وی در ادامه در خصوص شرایط تیم ملی تصریح کرد: به‌هر حال چیزی که ما از بیرون می‌بینیم مشخص است که تیم ملی وضعیت خوبی ندارد و باید هر چه زودتر اختلافات فدراسیون و مربی حل شود. این بلاتکلیفی اصلا خوب نیست، اگر قرار است ویلموتس بماند زودتر مشخص شود تا او به‌طور جدی کارش را ادامه بدهد و اگر قرار است برود هر‌چه زودتر جانشین او مشخص شود، چون این وضعیت مبهم به تیم ملی ضربه می‌زند.

سنگربان پیشین تیم ملی فوتبال ایران پیرامون حضور احتمالی برانکو به جای ویلموتس افزود: درست است که فردی مثل برانکو تیم ملی، فوتبال و بازیکنان ایران را کامل می‌شناسد، اما برکناری ویلموتس خطای بزرگی است. امیدوارم فدارسیون تصمیم درستی بگیرد، در این مدت ویلموتس از تیم ملی شناخت پیدا کرده و به نظرم او در دور برگشت بهترین فردی است که می‌تواند بیشترین امتیازات را با تیم ملی بگیرد.

احمدی در مورد برکناری احتمالی ویلموتس گفت: برکناری ویلموتس پاک کردن صورت مسئله است، اگر موضوع مشکلات مالی است آیا با برکناری سرمربی تیم ملی مشکلات حل می‌شود؟ خب هر مربی دیگری هم بیاید اگر این معضلات باشد به مشکل می‌خورد، اگر بخواهیم هر بار با ۴ بازی سرمربی را برکنار کنیم هیچ معضلی حل نمی‌شود.

وی در پایان درباره معضلات فعلی تیم ملی خاطرنشان کرد: همان‌هایی که بعد از پیروزی‌های آسان مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ برای تیم ملی کف و هورای بیهوده می‌کشیدند، حالا منتقد ویلموتس هستند. الان، چون ۲ بازی را باختیم باید ویلموتس برکنار شود؟ این رفتار منطقی نیست. ایراد وجود دارد، اما باید منطقی نقد کرد، به نظرم دلیل شکست مقابل بحرین و عراق این بود که بازیکنان حریف را دست کم گرفتند که این مشکل سرمربی است که نتوانسته از لحاظ روانی روی بازیکنانش کار کند. باید مثل سال ۹۲ که همه متحد شدیم و به جام جهانی صعود کردیم در این دوره هم همین اتفاق بیفتد.