تمام مدارس اصفهان و شهرهای اطراف دردومین روز پیاپی تعطیل شد

مدارس اصفهان و برخی شهرستانهای استان تعطیل شد

اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با برگزاری دومین جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوا در روز جاری، مدارس اصفهان و برخی از شهرستانها روز یک شنبه در تمام مقاطع تعطیل اعلام شد.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش قابل توجه غلظت آلاینده های جوی در ساعات پایانی امشب و از ایستگاه های سنجش آلاینده های هوا در شهر اصفهان و تثبیت این شرایط تا پایان روز یکشنبه اظهار داشت: با بررسی آخرین استخراجهای کیفیت وضعیت آلاینده ها توسط اداره کل محیط زیست دومین جلسه کارگروه اضطرار شرایط آلودگی هوا برگزار شد.

وی افزود: در اولین جلسه کارگروه شرایط آلودگی هوا اداره کل هواشناسی شاخص کیفیت هوا را ۶۴ اعلام کرد اما در ساعت ۱۰ امشب اعلام شد که این شاخص ها به ۱۵۰ رسیده و به صورت جهشی در حال افزایش است و تا فردا شب با پایداری مطلق هوا روبرو هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در ساعت ده شب اعلام کرد: روز یک شنبه، دهم آذرماه تمام مهدکودک ها، پیش دبستانی ها، مقاطع ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوم در نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق زرین شهر، فولادشهر، باغ بهادران، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیربکران، برخوار، مبارکه و کاشان، شهر سگزی تعطیل است.

گفتنی است مدارس اصفهان و شهر های نام برده شده روز شنبه هم به دلیل آلودگی هوا تعطیل بود.