salameno logo

اخبار روز دنیا از دریچه سلام نو

اندیشه‌ورزی، لازمه کار مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان بسیج حقوقدانان کشور است

ایلنا: رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور با اشاره به همکاری های این سازمان و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: هیات اندیشه ورزی که متشکل از این دو نهاد است می…

بهرامیان در نشست هم اندیشی بسیجیان قوه مقننه:

اندیشه‌ورزی، لازمه کار مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان بسیج حقوقدانان کشور است

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور با اشاره به همکاری های این سازمان و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: هیات اندیشه ورزی که متشکل از این دو نهاد است می تواند در بررسی طرح ها و لوایح تسهیل گر امور باشد.

به گزارش ایلنا، مهدی بهرامیان رئیس بسیج حقوقدانان کشور، در نشست هم اندیشی بسیجیان قوه مقننه که عصر امروز (شنبه، ۹ آذرماه) در محل مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج حقودانان، برگزار شد، گفت: ۴۰ سال از برپایی نظام مردم سالاری دینی در ایران می گذرد و همواره طی این سال ها آراء مردم در رأس امور بوده است که این فرآیند در جهان کم سابقه است.

وی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های نظام قانونگذاری از سوی مقام معظم رهبری، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب نظام کلی قانونگذاری را برای ترویج فرهنگ قانون مداری ابلاغ فرمودند تا همگان از آن تمکین کنند.

بهرامیان در ادامه با بیان اینکه مرکز پژوهش های مجلس حلقه وصل میان مجلس و سازمان های دیگر از جمله سازمان بسیج حقوقدانان است که می تواند به آن ها مشاوره دهد، عنوان کرد: هیات اندیشه ورزی که در این راستا تشکیل می شود می تواند هنگام بررسی طرح ها و لوایح تسهیل گر امور باشد که در این زمینه لازم است مرکز پژوهش های مجلس، صرفا برنامه محور نبوده و اندیشه محور نیز باشد.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور، در ادامه تصریح کرد: استفاده از اندیشه و مراکز پژوهشی در معاش مردم و اقتصاد کشور اثر دارد و لازم است از این طریق به حقوق مردم رسیدگی شود.

بهرامیان در ادامه با اشاره به برنامه های سازمان بسیج حقوقدانان کشور در هفته بسیج حقوقدانان، یادآور شد: پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته تهران گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کردیم و صبح امروز نیز با حضور در حرم مطهر امام (ره) برنامه تجدید میثاق با آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی را داشتیم.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور در پایان به کار مشترک این سازمان با دادستانی کل کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ما می توانیم از ظرفیت دادستانی برای کاهش معضلات کشور استفاده کنیم که براین اساس کشور به ۱۰ منطقه تقسیم می شود و قرارگاه هایی فردا در سطح این مناطق راه اندازی خواهد شد. همچنین بسیج حقوقدانان کشور فعالیت ها و همکاری خود را با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به صورت جدی ادامه خواهد داد.