خبرنگار انگلیسی در سریلانکا خوراک تمساح شد

تهران- ایرنا- خبرنگار روزنامه فایننشال تایمز که برای آموزش موج سواری در تعطیلات در سریلانکا به سرمی برد، توسط یک تمساح خورده شد.

خبرنگار انگلیسی در سریلانکا خوراک تمساح شد
خبرنگار انگلیسی در سریلانکا خوراک تمساح شد

به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از منابع خبری انگلیسی در حالیکه روزنامه فایننشال تایمز تنها به انتشار خبر درگذشت پل مک کلین/Paul McClean خبرنگار حوزه اتحادیه اروپا، خروج انگلیس از این اتحادیه اکتفا کرده است روزنامه های گاردین، سان و حتی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری بی بی سی از حمله تمساح به این خبرنگار و کشته شدنش به این دلیل خبر داده اند.

بر اساس این اخبار پل مک کلین خبرنگار 24 ساله روزنامه فایننشال تایمز دانش آموخته رشته زبان فرانسه دو سال قبل از دانشگاه آکسفورد انگلیس فارغ التحصیل شد و از آن زمان به بعد با فایننشال تایمز همکاری می کرد.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، مک کلین در تعطیلات با دوستانش برای آموزش موج سواری بوده است. به گفته شاهدان عینی وی روز گذشته برای استفاده از سرویس بهداشتی از محل آموزش دور می شود و در بازگشت در حال شستن دست هایش در آب بوده که تمساحی به وی حمله کرده است، از آن زمان به بعد جست وجو برای یافتن مک کلین آغاز شد.

پلیس سریلانکا می گوید جسد پل مک کلین یک روز بعد از این حادثه پیدا شده است.

سردبیر فایننشال تایمز با تایید خبر درگذشت وی گفت: با خانواده، دوستان و نزدیکان او همدردی می کنیم. با آنها در ارتباط هستیم و هر کاری در توان داشته باشیم در زمان سخت انجام خواهیم داد.

جیمز لمونت، مک کلین را خبرنگار جوانی توانمند، پرانرژی دانست که آینده خوبی پیش رو داشته است.

بر پایه گزارش ها غواصان جسد وی را در گل و لای مردابی در روستای ساحلی پاناما و 360 کیلومتری شرق کلومبو پایتخت سریلانکا یافته اند.

به گفته افسر پلیس سریلانکا 7 زخم روی پای راست مک کلین دیده شده و قرار است امروز از جسد وی کالبدشکافی صورت بگیرد.