پیروزی ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است

ایلنا: دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

سرلشکر صفوی:

پیروزی ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در آئین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که امروز (شنبه) در محل ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور فرماندهان عالی نیروهای مسلح برگزار شد، با اشاره به روند عهده دار شدن مسئولیت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، گفت: از عنایت مقام معظم رهبری که عهده دار شدن این مسئولیت را در راستای ادامه وظیفه و ماموریت دستیاری و مشورتی ایشان توسط اینجانب و به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیورهای مسلح پذیرفتند، صمیمانه تشکر می کنم.

وی افزود: این کار را با انگیزه و علاقه و به خواست خدا با یک کار متعالی پس از چند ماه فکر، پذیرفتم.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: آشنایی من با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مربوط به زمان قبل و شهید سوداگر و پس از آن است و کمک های زیادی خصوصا در تدوین درس علوم و معارف دفاع مقدس برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام دادم و به لطف خدا درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد برای همه رشته ها تدوین و مصوب شد.

سرلشکر صفوی افزود: هم اکنون امیدوار هستم با کمک فرماندهان قدیمی و شهیدان زنده نیروهای مسلح این پژوهشگاه را برابر تدابیر مقام معظم رهبری و تدابیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به پیش ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان افول قدرت مستکبرین و ظالمین عالم گفت: جریان هستی و نظام هستی در زمان حاضر به سمت غلبه مستضعفین و ملت های مستضعف بر ظالمین و مستکبرین حرکت می کند.

دستیار و مشاور مقام معظم رهبری اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سر آغاز شکست مستکبرین و غلبه جبهه حق بر باطل در مقیاس جهانی حاصل شده است و انقلاب کبیر اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم آن به دست مقام معظم رهبری مسیر غلبه جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی، بر نظام های مستکبر و ظالم دنیا را هموار کرده است.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: انتهای مسیر، حق بشارت پیروزی است و ما در مسیر غلبه اسلام بر کفر و شرک جهانی قرار گرفته ایم و انقلاب اسلامی ایران تمام نظریه های ، نظریه پردازان انقلاب های گذشته را به چالش کشیده و بهم ریخته است .

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد و این تمدن نوین اسلامی ، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در تبین شاخص ها و تفاوت های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان، گفت: وقتی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب ها مقایسه می کنیم، در کیفیت رهبری، ایدئولوژی، درصد مشارکت مردم، آرمان ها، بازتاب های بین المللی، دامنه تاثیر گذاری و نفوذ آن در جهان، هیچ انقلابی را همتای آن نمی بینیم.

سرلشکر صفوی در ادامه به بیان ویژگی های دفاع مقدس ملت ایران پرداخت و افزود: دفاع مقدس ما نه در جنگ های صد سال گذشته دنیا همچون جنگ های جهانی و نه در جنگ های ۵۰۰ سال گذشته ایران، نظیر و همتا ندارد و قابل قیاس با دیگر جنگ ها نیست.

وی اظهار داشت: این دفاع مقدس، شاکله ها، برتری ها، نبوغ و فرماندهی متمایز و متفاوتی با سایر جنگ ها داشت و تنها جنگی است که رهبر آن، رهبری شجاع و خردمند و مرجع مسلمین جهان بود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به رهبری مقام معظم رهبری و آثار آن در شکست سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی، ادامه داد: هم اکنون نیز رهبری، رهبر انقلاب در صحنه ایران، عراق و سوریه و مقابله با تروریست های تکفیری بر سیاست های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا و نوکران منطقه ای آنها غلبه پیدا کرده است و همانگونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را به وجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی های ملت ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

سرلشکر صفوی با اشاره به سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سطحی راهبردی است .

وی گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم آن است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.

دستیار و مشاور مقام معظم رهبری به رویکرد آینده این پژوهشگاه پرداخت و تصریح کرد: امیدواریم در این پژوهشگاه، مسائل فراموش شده جنگ را که نیروهای مسلح به آن نپرداخته اند بپردازیم. سیاست و اقتصاد و جنگ و ارتباط بین آنها موضوع مهمی است و از سوی دیگر ارتباط بین جنگ و جامعه و بررسی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس در اولویت فعالیت پژوهشی این پژوهشگاه قرار دارد.

سرلشکر صفوی در خاتمه خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم پیوند مناسبی بین مسائل گذشته و دفاع هشت ساله شجاعانه، مدبرانه و مظلومانه برای وضعیت حال و آینده برقرار کنیم.