عفو بین‌الملل، اقدامات ارتش میانمار را پاکسازی قومیدانست

عفو بین الملل با پاکسازی قومی خواندن اقدامات انجام شده علیه مسلمانان روهینگیا، تصاویر ماهواره ای منتشر کرد که نشان دهنده اقدامات ضد بشری ارتش میانمار در به آتش کشیدن روستاهای مسلمانان روهینگیاست. به گزارش واحد مرکزی خبر عفو بین الملل تصاویری ماهواره ای منتشر کرده است که نشان می دهد ارتش میانمار روستاهای مسلمان ... نوشته عفو بین‌الملل، اقدامات ارتش میانمار را پاکسازی قومیدانست اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

img
img

عفو بین الملل با «پاکسازی قومی» خواندن اقدامات انجام شده علیه مسلمانان روهینگیا، تصاویر ماهواره ای منتشر کرد که نشان دهنده اقدامات ضد بشری ارتش میانمار در به آتش کشیدن روستاهای مسلمانان روهینگیاست.

به گزارش واحد مرکزی خبر عفو بین الملل تصاویری ماهواره ای منتشر کرده است که نشان می دهد ارتش میانمار روستاهای مسلمان نشین را در استان راخین این کشور به آتش می کشد.

حدود چهارصد هزار روهینگیائی تاکنون از بیم اقدامات خشونت بار در کشورشان، به بنگلادش فرار کرده اند. حمله شورشیان روهینگیائی در بیست و پنجم اوت به چند پاسگاه نیروهای امنیتی، جرقه این خشونت ها را زد که در آن دهها نفر کشته شدند.

عفو بین الملل از زمان شروع درگیری ها تاکنون بیش از هشتاد آتش سوزی بزرگ در استان راخین را شناسایی کرده است.

تیرانا حسن، مدیر واکنش بین الملل به بحران در عفو بین الملل می گوید «شواهد به دست آمده غیر قابل انکار هستند، نیروهای امنیتی میانمار اقدام به آتش کشیدن مناطقی در شمال استان راخین می کند که اقدامی هدفمند علیه مردم روهینگیا در میانمار است. بی شک و تردید، این اقدام پاکسازی قومی به شمار می آید.»