برداشت از صندوق توسعه ملی نقدینگی را افزایش می‌دهد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی به هر دلیلی نقدینگی را به صورت مخربی در کشور افزایش می‌دهد.

۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

کد خبر : ۷۱۵۴۹۲۴

گروه : سیاسی » مجلس

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی به هر دلیلی نقدینگی را به صورت مخربی در کشور افزایش می‌دهد.

برداشت از صندوق توسعه ملی نقدینگی را افزایش می‌دهد/ باید کل درآمد فروش نفت در صندوق توسعه ملی ذخیره شود حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به برداشت دولت‌ها از صندوق ذخیره توسعه ملی اظهار کرد: طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی باید قسمتی از مبالغ حاصل از فروش نفت از دست دولت خارج و به این صندوق واریز شود.

او افزود: با توجه به وضعیت فعلی کشور لازم است که کل درآمد حاصل از فروش نفت در صندوق توسعه ملی ذخیره شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: متاسفانه دولت در سال‌های اخیر علاوه بر اینکه سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت را به حساب آن واریز نمی‌کند، بلکه دائما در حال برداشت وجه از این صندوق است که این کار به معنای نفت خواری از سوی دولت تلقی می‌شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: منابع کشور باید صرف کاهش تورم و ایجاد اشتغال شود و برداشت از صندوق توسعه ملی به هر دلیلی نقدینگی را به صورت مخربی در کشور افزایش می‌دهد.