براثر غرق شدن یک کشتی یونانی حدود 200 تن نفت سیاه در سواحل آتن به دریا ریخته شد

از کشتی ' اگیا زئویی 11' حامل نفت خام که هفته پیش به دلایل نامعلومی در نزدیک سواحل شهر آتن غرق شده بود، از روز گذشته تاکنون حدود 200 تن نفت خام در دریا ریخته شده است

خبرگزاری میزان- از کشتی ' اگیا زئویی 11' حامل نفت خام که هفته پیش به دلایل نامعلومی در نزدیک سواحل شهر آتن غرق شده بود، از روز گذشته تاکنون حدود 200 تن نفت خام در دریا ریخته شده است

براثر غرق شدن یک کشتی یونانی حدود 200 تن نفت سیاه در سواحل آتن به دریا ریخته شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان ،براثر غرق شدن یک کشتی یونانی حدود 200 تن نفت سیاه در نزدیک سواحل آتن به دریا ریخته شده و خسارات فراوانی را ببار آورده است.

به نقل از اداره بندرداری و وزارت کشتیرانی یونان، از کشتی ' اگیا زئویی 11' حامل نفت خام که هفته پیش به دلایل نامعلومی در نزدیک سواحل شهر آتن غرق شده بود، از روز گذشته تاکنون حدود 200 تن نفت خام در دریا ریخته شده است و مشکلات زیست محیطی فراوانی را ببار آورده است.

براثر گزارش ها، در این باره تاکنون به علت وزش شدید باد و امواج شدید دریا، نفتی که از این کشتی به دریا ریخته است، تمام سواحل جزیره 'سالامینا' واقع در جنوب و غرب شهر آتن، بندر پیراس واقع در جنوب شهر آتن، سواحل شرقی آتن 'گلیفادا' را مملو از مازوت و نفت کرده است و درحال حرکت به سوی سواحل 'کراچینی' می باشد.

به گزارش وزارت کشتیرانی و بندر دارایی یونان، درحال حاضر تعداد 10 کشتی ویژه جمع آوری نفت از سواحل برای جلوگیری از گسترش نفت به بقیه نقاط و سواحل کشور بطور شبانه روزی تلاش می کنند.

براساس گزارش رسانه های یونان، براثر سرازیر شدن نفت، بوی نامطبوعی مناطق ساحلی را در برگرفته و باعث مشکلات تنفسی و برهم زدن آسایش عمومی گردیده است.

'پانایوتیس کروپلیس' وزیر محیط زیست و وزارت کشتیرانی در این باره اعلام کرده اند: تمام توانایی های موجود برای مهار گسترش و تخلیه این مقدار نفت از سواحل را بکار گرفته ایم و امیدوار هستیم که طی سه روز آینده بطور کامل سواحل آلوده را پاکسازی کنیم.

براثر ورود این مقدار نفت آبزیان و پرندگان با مشکلات فراوانی مواجه شده اند و تاکنون تعداد زیادی از آنان تلف شده اند.