فلسفه امام حسین ایستادگی در برابر ظالم است

اصفهان – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: باید از ورود خرافات به مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) جلوگیری شود، فلسفه قیلم امام حسین (ع) صرف اشک ریختن نیست بلکه ایستادگی در برابر ظالم و ستمگران است.

فلسفه امام حسین ایستادگی در برابر ظالم است
فلسفه امام حسین ایستادگی در برابر ظالم است

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در پانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان در اصفهان افزود: عزاداری که در مقابل ظالم، ستمگر و دشمن بی تفاوت باشد حسینی نیست.

وی اضاقه کرد: سینه زنی و اشک ریختن برای امام حسین (ع) رشد فکری نمی دهد بلکه تنها احساسات انسان را تحریک می کند.

امام جمعه اصفهان بر ارائه و فراگیری آموزش های دینی برای مداحان تاکید کرد و گفت: از عزاداری بدون معرفت برای امام حسین (ع) کاری ساخته نیست.

وی با انتقاد از بکار بردن لقب پیرغلام برای مداحان اهل بیت گفت: باید از شما به عنوان پیشکسوتان استان مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) نامبرده شود زیرا ائمه از ما غلام و نوکر نمی خواهند بلکه از ما انسانیت می خواهند زیرا فلسفه آمدن آنها انسان سازی بوده است.

وی همچنین با برشمرد اهمیت کار مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) گفت: کار شما بسیار باارزش و عظیم است و تاثیر آن در انقلاب و جنگ مشخص شد. زیرا اکثر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در هیات های مذهبی بزرگ شدند.

هچنین در این مراسم، رییس پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: یکی از رموز استمرار و امتداد این اجلاس نام مقدس سید الشهداست.

علی فروغی از استقبال مردم اصفهان از مهمانان این اجلاس تشکر کرد و گفت: کار مردم مومن و ولایت مدار اصفهان بسیار ارزنده و شایسته بود.

پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی (ع) با شعار 'هیات حسینی، منادیان گفتمان انقلابی و تفکر اسلامی' روز چهارشنبه در تالار کوثر اصفهان آغاز شد.

این اجلاس با حضور یکهزار نفر از پیرغلامان سراسر کشور و با هدف بصیرت افزایی و رویکرد تبیین محتوا و شیوه های فاخر ستایشگری اهل بیت (ع) و آسیب شناسی مداحی در حال برگزاری است.

تجلیل از خادمان و پیرغلامان 70 تا 94 ساله ، رونمایی از 2 کتاب مقتل و همچینن 2 نشست تخصصی از جمله برنامه های مهم این اجلاس دو روزه است.

اختتامیه این اجلاس فردا (پنجشنبه ) در اصفهان برگزار می شود.