المپیادهای پزشکی از سطح ملی به بین المللی ارتقا پیدا کند

وزیربهداشت گفت: رقابت ها در المپیاد پزشکی باید از قالب کشوری به بین المللی تبدیل شود و ما بتوانیم در کشف استعدادها موفق باشیم.

المپیادهای پزشکی از سطح ملی به بین المللی ارتقا پیدا کند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت که شامگاه امروز در مراسم اختتامیه نهمین المپیاد پزشکی کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: احساس می کنم که کلاس کار المپیادپزشکی امسال بالاتر از سال گذشته بوده و سطح این دوره ارتقا پیدا کرده و به آمایش سرزمینی اهمیت داده شده است و رقابت ها در ده منطقه برگزار و سال آینده بین المللی باید برگزار شود.

وی با اشاره به لزوم بین المللی شدن المپیادپزشکی بیان کرد : رقابت ها در المپیاد پزشکی باید از قالب کشوری به بین المللی تبدیل شود و ما بتوانیم در کشف استعدادها موفق باشیم و داوری عادلانه صورت بگیرد.

هاشمی خطاب به برگزیدگان المپیاد پزشکی افزود: امیدوارم قضاوت و رقابت عادلانه باشد، باید قدر این موقع را بدانید و سایرین را به این مسیر دعوت و دوستان را در این مسیرهمراه کنیدو به فکر درد جامعه باشید و برای کشور بهترین ها را رقم بزنید.

وزیربهداشت عنوان کرد: چند نسل قبل بیش از ۸۰ درصد شهدای جنگ  زیر ۲۴ سال سن داشتند، امروز مطالبه  کشور متفاوت است و ایران باید در تراز بین المللی افتخار آفرین کند و  اگر تعداد  دانشمندان افزایش پیدا کند آن وقت است که کشوری  مقتدر داریم.

هاشمی تصریح کرد:خوشحالم از اینکه در این المپیاد به سراغ محصول رفتید  و به نظرم دانش با اهمیت تر از رگ های بیرون زده گردن است .

لزوم بین المللی شدن المپیادهای پزشکی