قاتل مامور پلیس در گلستان اعدام می‌شود

رییس کل دادگستری استان گلستان از اجرای حکم قصاص قاتل مامور نیروی انتظامی گلستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: حکم قصاص این فرد که مهرماه سال گذشته مامور نیروی انتظامی استان را به شهادت رساند، پیش از این در دیوان عالی کشور تایید شده بود.

خبرگزاری ایلنا: رییس کل دادگستری استان گلستان از اجرای حکم قصاص قاتل مامور نیروی انتظامی گلستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: حکم قصاص این فرد که مهرماه سال گذشته مامور نیروی انتظامی استان را به شهادت رساند، پیش از این در دیوان عالی کشور تایید شده بود.

هادی هاشمیان در رابطه با قتل مامور انتظامی گفت: این فرد به اتهامات زورگیری، تیراندازی با اسلحه و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم از سوی ماموران نیروی انتظامی تحت تعقیب بود که در این تعقیب و گریز ۵ مامور نیروی انتظامی را زخمی کرد که یکی از این ماموران به نام گروهبان یکم حسین دیلم کتولی بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

وی اضافه کرد: قاتل و دیگر متهم که تحت تعقیب بودند همان روز دستگیر و پرونده آنان برای رسیدگی به شعبه بازپرسی دادسرای آق قلا فرستاده شد.

هاشمیان ادامه داد: پرونده قاتل پس از صدور قرار مجرومیت و کیفرخواست، برای رسیدگی به شعبه یک کیفری یک استان فرستاده شد که در این شعبه، متهم به قصاص نفس محکوم و پرونده برای تایید حکم قصاص به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: با تایید حکم قصاص در دیوان عالی کشور و استیذان (اجازه اجرای حکم قصاص) رئیس قوه قضاییه، به زودی این حکم اجرا می‌شود.