مخالفان سوری، سلاح به داعش می‌فروشند

یک مسوول امنیتی سابق بخش سوری پایگاه التنف وابسته به آمریکایی‌ها در جنوب سوریه اعلام کرد، افراد مسلح "مغاویر الثوره" مورد حمایت آمریکایی‌ها سلاح‌های آمریکایی را به داعش می‌فروشند.

ایسنا: به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، محمد السلام، مسوول امنیتی سابق پایگاه التنف،  وابسته به آمریکایی‌ها در جنوب سوریه به اسپوتنیک گفت: زمانی که دریافتیم سلاح‌ها تسلیم داعشی‌ها می‌شود به آمریکایی‌ها جریان را اطلاع دادیم اما آنها سعی نکردند مانع از این پدیده شوند. بلکه به حمایت‌شان از مهند الطلاع، فرمانده "مغاویر الثوره" افزودند.

وی تصریح کرد، مهند الطلاع اقدام به فروش سلاح به داعش می‌کرد. زمانی که موضوع را فهمیدیم آمریکایی‌ها را باخبر کردیم اما آنها بیشتر از این فرمانده حمایت کردند.

السلام تصریح کرد، تعداد زیادی تفنگ‌های "М-۱۶"  به داعشی‌ها فروخته شده بود آمریکایی‌ها در تحقیقات دریافتند که ۴۷۰۰ قبضه تفنگ مفقود و ده‌ها قبضه سلاح دیگر ناپدید شده است.

السلام ادامه داد، آمریکایی‌ها از سوری‌های مستقر در پایگاه خواستند با ارتش سوریه بجنگند اما افراد شریف در بین آنها این موضوع را رد کردند و گفتند: ما در این گروه هستیم تا با داعش بجنگیم نه با ارتش سوریه.

وی افزود:‌ آمریکایی‌ها سعی کردند ساکنان دیر الزور را به پایگاه الشدادی برای جنگ با داعش در دیر الزور و بعد از آن جنگ با ارتش سوریه ببرند.