عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد!

عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد به علت دیر حرکت کردن اتوبوس دست به این جنایت برای انتقام گیری زده است.

عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد به علت دیر حرکت کردن اتوبوس دست به این جنایت برای انتقام گیری زده است.

به گزارش میزان، ساعت ۱۶: ۱۰ روز سه شنبه وقوع یک فقره نزاع و درگیری در داخل تعاونی شماره ۱۳ ترمینال جنوب به کلانتری ۲۰۸ اعلام شد. مأموران با حضور در تعاونی شماره ۱۳ ترمینال جنوب، جوانی حدودا ۳۰ ساله را مشاهده کردند که با چاقوی آغشته به خون قصد فرار از محل را داشته، اما مسافرین ترمینال و شهروندان با او درگیر شده و مانع از فرار وی از محل شدند. نهایتا با دخالت مأموران این شخص بنام اکبر ۳۲ ساله دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

در همان لحظه دستگیری اکبر، مأموران اطلاع پیدا می‌کنند که سه نفر توسط این شخص مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفتند که وضعیت یک نفر از آن‌ها وخیم و نامساعد است. بلافاصله موضوع به مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۲۵ اعلام و هر سه مجروح جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می‌شوند.

ساعتی پس از دستگیری متهم پرونده و انتقال مجروحان به بیمارستان، به کلانتری ۲۰۵ ترمینال جنوب اعلام شد که یکی از مجروحان صحنه درگیری بنام علی ۴۰ ساله که کارمند تعاونی ۱۳ ترمینال جنوب بوده، بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه گردن فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۰ روز سه شنبه برای خرید بلیط اتوبوس به تعاونی شماره ۱۳ ترمینال جنوب مراجعه کردم. شخصی که مقابل تعاونی ایستاده بود مرا برای خرید بلیط به داخل تعاونی شماره ۱۳ راهنمایی کرد.

به باجه‌ی فروش بلیط مراجعه کردم؛ متصدی فروش بلیط مدعی شد که اتوبوس تا دقایقی دیگر حرکت خواهد کرد و من نیز با این تصور اقدام به خرید بلیط اتوبوس کردم. حدود یک ساعت از زمان خرید بلیط گذشت، اما اتوبوس حرکت نکرد و نهایتا اعلام شد که اتوبوس با چند ساعت تأخیر حرکت خواهد کرد. زمانی که به متصدی بلیط فروش مراجعه کرده و درخواست بازپس گرفتن پولم را کردم، آن‌ها طفره رفته و عنوان داشتند که این کار امکان ندارد.

متهم در ادامه اظهاراتش به کاراگاهان گفت: به منزلم در خیابان پیروزی برگشتم. بسیار عصبانی بودم، نهایتا پس از گذشت چند ساعت به قصد انتقام گیری، با برداشتن چاقو از خانه خارج شده و به ترمینال جنوب برگشتم.

ابتدا شخصی را که مرا به تعاونی شماره ۱۳ راهنمایی کرده بود، با یک ضربه چاقو [ از ناحیه سینه]مجروح کردم؛ سپس وارد تعاونی ۱۳ شده و با شخصی که بلیط را به من فروخته بود (مقتول) درگیر شدم. چاقویی به گردنش زدم. در همین زمان [ یکی از دوستان و همکاران مقتول]به قصد کمک کردن به مقتول با من درگیر شد که او نیز از ناحیه دست مجروح شد. در حین فرار از داخل ترمینال بود که با مردم درگیر شده و نهایتا توسط مأموران دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: یکی از دو مجروح حادثه به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته و از بیمارستان ترخیص شده؛ مجروح دوم که از ناحیه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته، همچنان تحت نظر تیم پزشکی قرار داشته و سیر مراحل درمانی و مراقبتی در بیمارستان در حال انجام است.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، در پایان این خبر گفت: با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.