اعترافات تلخ زن سارق به قتل فاطمه

زن تبعه خارجی که خودش صاحب ٤ فرزند است، پس از طلاق برای تأمین هزینه‌های زندگی‌اش اقدام به سرقت طلاهای دختر بچه‌ها می‌کرد. این زن در آخرین ماجرای سرقت برای رسیدن به طلاهای دختربچه فریمانی دست به قتل زد.

اعترافات تلخ زن سارق به قتل «فاطمه»
اعترافات تلخ زن سارق به قتل «فاطمه»

زن تبعه خارجی که خودش صاحب ٤ فرزند است، پس از طلاق برای تأمین هزینه‌های زندگی‌اش اقدام به سرقت طلاهای دختر بچه‌ها می‌کرد. این زن در آخرین ماجرای سرقت برای رسیدن به طلاهای دختربچه فریمانی دست به قتل زد.

به گزارش شهروند، او پس از ٢ روز سکوت در بازداشتگاه پلیس و در حالی ‌که افراد زیادی در پرونده قتل معمایی این دختربچه ٥ ساله دستگیر شده بودند، پرده از راز این جنایت پنهانی برداشت.

عصر جمعه، سوم شهریور امسال دختربچه ٥ساله‌ای به نام فاطمه همراه ٢ کودک دیگر در خانه پدربزرگش سرگرم بازی بودند که پدربزرگ خانواده از بچه‌ها خواست برای او از مغازه سر خیابان یک پاکت شیر بخرند. فاطمه و ٢ کودک دیگر که از او بزرگتر بودند، برای خرید شیر از خانه خارج شدند اما فاطمه در مسیر راه از ٢ کودک دیگر جا ماند و به خانه بازگشت.

او در حیاط خانه پدربزرگش سرگرم بازی شد. دقایقی بعد دو کودک که برای پدربزرگشان شیر خریده بودند به خانه بازگشتند اما خبری از فاطمه در حیاط خانه نبود و پدربزرگ احتمال داد که نوه‌اش به خانه خودشان که در همسایگی‌شان است، رفته باشد.

عقربه‌ها ساعت ٢١:٣٠ دقیقه را نشان می‌داد که پدر فاطمه با خانه پدرش تماس گرفت و خواست تا فاطمه به خانه بازگردد. در این لحظه پدربزرگ وقتی شنید نوه‌اش به خانه نرفته شوکه شد و ماجرای مرموز ناپدیدشدن فاطمه کلید زده شد.

بدین ترتیب خانواده دختربچه، اهالی محل و ماموران پلیس در خیابان ولیعصر شمالی شهرستان فریمان به جست‌وجوی فاطمه ٥ساله پرداختند اما ردی از این دختربچه به دست نیامد تا این‌که ساعت ٢٢ جمعه صدای داد‌و‌فریاد زن جوانی از حیاط خانه پدربزرگ فاطمه از ماجرای دلخراشی خبر داد.

زن جوان که از دوستان یکی از بستگان خانواده پدری فاطمه است، در حالی ‌که همه در بیرون از خانه به جست‌وجوی دختر گمشده بودند، به سمت سرویس بهداشتی داخل حیاط رفت و زمانی که در را باز کرد با جسد فاطمه که داخل سرویس بهداشتی افتاده بود، روبه‌رو شد. در این مرحله دختربچه به بیمارستان فریمان منتقل شد اما پزشکان در همان اقدامات ابتدایی مرگ وی را تأیید کردند.

ماموران در این مرحله پی بردند که النگوی طلای فاطمه به سرقت رفته و این در حالی بود که عامل جنایت گوشواره‌های طلای مقتول را سرقت نکرده بود. در این مرحله دو فرضیه پیش ‌روی ماموران قرار گرفت، نخستین فرضیه این بود که عامل جنایت پس از قتل برای رد گم‌کردن اقدام به سرقت النگوی طلای فاطمه کرده است و در فرضیه بعدی احتمال می‌رفت که قاتل به قصد سرقت طلاهای فاطمه دست به این جنایت زده و به خاطر نداشتن وقت زیاد به‌سرعت پا به فرار گذاشته و موفق به سرقت گوشواره‌ها نشده است.

در این مرحله قاضی شمس، دادستان شهرستان فریمان دستور داد تا تیمی از ماموران پلیس مشهد برای تحقیقات ویژه در مورد مرگ معمایی این دختربچه وارد عمل شدند. تیم پلیسی در گام نخست تجسس‌ها چند مظنون که از خانواده فاطمه بودند را یکی پس از دیگری هدف بازجویی‌های فنی قرار دادند و در این شاخه از تحقیقات به سرنخی نرسیدند.

شایعه تکرار پرونده آتنا در فریمان

قاضی شمس، دادستان فریمان با توجه به شایعاتی که در خصوص تکرار پرونده آتنا در فریمان منتشر شده بود، گفت: «فاطمه دختر ٥ ساله فریمانی هدف آزار و اذیت قرار نگرفته است و این پرونده هیچ شباهتی به پرونده آتنا اصلانی ندارد. پس از اعلام این خبر دستور انتقال جسد دختربچه به پزشکی قانونی صادر شده است تا علت این مرگ معمایی مشخص شود و این‌که آیا قتلی صورت گرفته یا نه باید منتظر کامل‌شدن تحقیقات پلیسی باشیم.»

بازداشت زن سارق

این در حالی بود که چندی پیش ماموران پلیس تربت جام در جریان ربوده‌شدن دو دختربچه با انگیزه سرقت طلاهایشان در حاشیه شهر قرار گرفتند و تیم ویژه‌ای از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت‌ها وارد عمل شدند. کارآگاهان در گام نخست به سراغ دزد طلاهای دختر بچه‌ها رفتند و در این مرحله پی بردند که عامل این سرقت‌ها زن جوانی است که به بهانه ‌دادن خوراکی آنها را ربوده و سپس اقدام به سرقت طلاهای آنها کرده است.

ماموران در گام بعدی پی بردند که مرد جوانی همراه یک کودک به مغازه طلافروشی در شهرستان باخرز رفته و اقدام به فروش طلاهای بچگانه کرده است. بدین‌ترتیب، ماموران دوربین مداربسته مغازه طلافروشی را مورد بازبینی قرار دادند و با به دست آمدن تصویر مرد جوان، خیلی زود موفق به دستگیری این متهم شدند.

مرد جوان وقتی در برابر اتهام سرقت طلاهای بچگانه قرار گرفت به ماموران گفت: «از ماجرای سرقت طلاها بی‌اطلاع هستم و این طلاهای بچگانه را یک زن که مورد اعتمادم است در اختیارم قرار داد و من نیز با توجه به این‌که مرد طلافروش از دوستانم است به مغازه‌اش رفتم و طلاها را فروختم.»

ماموران با توجه به اعترافات مرد جوان موفق شدند مخفیگاه زن جوان را که اهل منطقه مشهد ریزه شهرستان تایباد است، شناسایی کنند و او روز یکشنبه، ٥شهریورماه دستگیر شد. این زن ٤٠ساله که تبعه خارجی است، در همان ابتدا پرده از راز سرقت‌های طلایی‌اش برداشت و گفت: «پس از جدایی از همسرم، زندگی با ٤ بچه برایم سخت بود و به همین دلیل به فکر سرقت افتادم. برای اجرای نقشه‌ام ابتدا کودکان خردسال را که همراهشان طلا بود، سوژه قرار می‌دادم. آنها را به بهانه دادن خوراکی سوار بر تاکسی‌های بین شهری می‌کردم، سپس در محل دیگر طلاهایشان را سرقت و در خیابان رهایشان می‌کردم.» زن تنها در اعترافات ابتدایی تنها به دو سرقت طلایی اعتراف کرد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس مشهد قرار گرفت.

اعتراف به قتل فاطمه پس از ٢ روز

در حالی که تجسس‌های پلیسی برای دستگیری عامل جنایت قتل فاطمه ادامه داشت و ٣ مظنون در صف بازجویی‌های پلیسی قرار داشتند، سارق طلاهای دختربچه‌ها که در بازداشت پلیس قرار داشت درنهایت پرده از جنایت تلخ فاطمه ٥ ساله برداشت.

این زن تبعه خارج در اعترافاتش گفت: «روز حادثه در خیابان به دنبال طعمه می‌گشتم که دیدم در حیاط خانه‌ای در خیابان ولیعصر باز است و دختربچه‌ای سرگرم بازی است. ابتدا به آرامی داخل حیاط خانه را نگاه انداختم و زمانی که مطمئن شدم کسی داخل حیاط نیست برای اجرای نقشه‌ام وارد حیاط شدم. فاطمه وقتی مرا دید ابتدا سکوت کرد اما بعد شروع کرد به سروصداکردن که توانستم او را آرام کنم. سپس او را به زور به سمت سرویس بهداشتی داخل حیاط کشاندم که او در برابر من مقاومت کرد. نمی‌دانم چه شد که متوجه شدم او را خفه کرده‌ام. وقتی فاطمه روی زمین افتاد، ترسیده بودم و تنها توانستم النگویش را از دستش خارج کنم و به سرعت پا به فرار گذاشتم. در این مدت که در بازداشت پلیس بودم، سعی داشتم خودم را از ماجرای کشته شدن دختربچه فریمانی بی‌اطلاع نشان دهم، اما نتوانستم و در بازجویی‌ها و تناقض‌گویی‌ها مجبور به اعتراف شدم.»

٣مظنون در بازداشت پلیس

یکی از بستگان خانواده فاطمه قبل از اعتراف قاتل به قتل دختربچه به «شهروند» گفت: «پس از این‌که پلیس در جریان این خبر قرار گرفت خیلی زود تحقیقات خود را آغاز کرد و در همان ابتدا با توجه به مرموز بودن پرونده، تعدادی از اعضای خانواده‌ فاطمه را به‌عنوان مظنون بازداشت کرد. یک زن که شب حادثه میهمان خانواده پدری فاطمه بود، نخستین فردی بود که جسد را در سرویس بهداشتی حیاط خانه پدربزرگ خانواده پیدا کرد و احتمال می‌رفت این زن با نقشه خانوادگی دست به این جنایت زده است که وی همراه دو نفر دیگر بازداشت شدند اما پس از بازجویی‌های پلیسی مشخص شد که هیچ یک از آنها در این ماجرا نقشی نداشتند تا این‌که سارق طلاهای کودکان لب به اعتراف گشود.»

بنا به این گزارش، عامل این جنایت پس از اعتراف به قتل پرده از ١٥سرقت طلای کودکان در شهرهای مختلف برداشت و برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس آگاهی خراسان‌رضوی قرار گرفت.