انصارالله ادعای ائتلاف سعودی را درباره آزادی ۲۰۰ اسیر یمنی تکذیب کرد

رئیس کمیته اسرای یمن ادعای مطرح شده از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را درباره آزاد کردن ۲۰۰ اسیر یمنی تکذیب کرد.

خبرگزاری میزان- رئیس کمیته اسرای یمن ادعای مطرح شده از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را درباره آزاد کردن ۲۰۰ اسیر یمنی تکذیب کرد.

انصارالله ادعای ائتلاف عربستان درباره آزادی ۲۰۰ اسیر یمنی را تکذیب کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ «عبدالقادر المرتضی»، رئیس کمیته اسرای یمن، ادعای ائتلاف سعودی را درباره آزاد کردن ۲۰۰ اسیر یمنی تکذیب کرد.

وی می‌گوید: هیچ اقدامی در ارتباط با بیانیه ائتلاف سعودی مبنی بر آزادی ۲۰۰ نفر از اسیران یمنی صورت نگرفته و ما در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

این اظهارات عبدالقادر المرتضی در واکنش به بیانیه روز سه‌ شنبه ائتلاف سعودی است که در آن ادعا شده بود ۲۰۰ اسیر یمنی را این ائتلاف آزاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

ائتلاف متجاوز سعودی همچنین مدعی شده بود که محدودیت‌های هوایی علیه یمن را تسهیل می‌کند تا بیماران یمنی قادر به سفر به خارج از این کشور باشند.

ائتلاف متجاوز سعودی از سال ۲۰۱۵ و همزمان با ورود به جنگ یمن، علاوه بر بمباران زیرساخت‌های غیرنظامی و حیاتی این کشور، فرودگاه صنعا را بسته و با توقیف کشتی‌های این کشور مانع ورود مواد غذایی و تجهیزانت حیاتی مانند دارو به یمن می‌شود.

این اقدامات ائتلاف، بزرگترین بحران انسانی جهان را در یمن ایجاد کرده و اکنون صد‌ها هزار بیمار یمنی به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا قادر به سفر خارجی برای درمان خود نیستند.

ده‌ها هزا نفر از مردم یمن بر اثر بمباران‌های هوایی ائتلاف عربستان جان خود را از دست داده‌اند، ۲۲ میلیون نفر از مردم این کشور در آستانه قحطی قرار دارند، صد‌ها هزار کودک دچار سوء تغذیه شده و بیش از یک میلیون ابتلا به بیماری وبا در این کشور گزارش شده است.