بازداشت ۱۳ سرشاخه قاچاق و ۳۲ دلال دارو در تهران

رئیس پلیس تهران بزرگ از شناسایی و بازداشت ۴۵ سرشاخه اصلی قاچاق و دلالان توزیع کننده دارو در پایتخت خبر داد و قاچاق داروگفت: ۱۵۴ داروخانه متخلف در این طرح شناسایی شدند.

سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه نخستین مرحله از طرح جمع‌آوری دلالان و خرده‌فروشان دارو در ناصرخسرو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح مذکور با تلاش پلیس امنیت اقتصادی به اجرا درآمد و تا ریشه‌کن کردن دلالان دارو ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس تهران با اشاره به بازداشت ۴۵ متهم در این طرح، گفت: ۱۳ نفر از این افراد از سرشاخه‌های اصلی قاچاق دارو و ۳۲ نفر دلال توزیع کننده دارو بودند.

وی افزود: بخش زیادی از این دارو‌ها تقلبی، بخشی کمیاب و قاچاق و بخشی نیز تاریخ مصرف گذشته است.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف ۳۰۰ هزار انواع و اقسام دارو‌های تقلبی، نایاب، خاص و قاچاق در طرح مذکور، تصریح کرد: ۲۵۶ هزار انواع و اقسام اقلام پزشکی و دندانپزشکی قاچاق نیز در این طرح کشف شد.

به گفته رحیمی ۱۵۴ داروخانه نیز در این طرح شناسایی شده است که در توزیع برخی از این دارو‌ها دخالت داشتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه دارو‌های کشف شده ارزشی بیش از ۱۵ میلیارد تومان دارند، از شهروندان خواست برای تهیه دارو به داروخانه‌های قانونی مراجعه کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: برخی از افراد که در داروخانه‌ها با دلالان دارو همکاری داشتند در این طرح شناسایی شده و این داروخانه‌ها به وزارت بهداشت و دستگاه قضایی معرفی شدند.