وکیل سابق کاخ سفید باید در تحقیقات استیضاح ترامپ شهادت دهد

یک قاضی فدرال با صدور حکمی اعلام کرده است که وکیل سابق کاخ سفید باید در تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شهادت دهد.

وکیل سابق کاخ سفید باید در تحقیقات استیضاح ترامپ شهادت دهد

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک قاضی فدرال با رد اصرار دولت آمریکا مبنی بر مصونیت قضایی مقام‌های رسمی، با صدور حکمی تأکید کرده است که دان مک‌گان وکیل سابق کاخ سفید باید در پرونده مربوط به تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ شهادت دهد. این قاضی آمریکایی گفته است که هیچ‌کس فراتر از قانون نیست.

یک مقام دیگر ارشد کاخ سفید کناره‌گیری می‌کند

البته حکم صادرشده از سوی براون جکسون قاضی فدرال تنها درخصوص مک‌گان الزام‌آور و قابل اجراست، ولی این حکم می‌تواند پایه و مبنای حقوقی و قانونی برای همکاری سایر مقام‌های فعلی و سابق دولت آمریکا از جمله جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در جریان تحقیقات این پرونده باشد.

مک‌گان که اکتبر 2018 میلادی از این سمت کناره‌گیری کرده است، در ماه می به درخواست احضاریه کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای ادای شهادت پاسخ منفی داده است.

دولت ترامپ حاضر به همکاری با اعضای مجلس نمایندگان درخصوص پرونده جنجالی اوکراین نشده و به مقام‌های سابق و فعلی دولت دستور داده است تا با درخواست احضاریه مجلس نمایندگان مخالفت کنند.

این در شرایطی است که سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا تأکید کرده است که به حکم صادرشده علیه وکیل سابق کاخ سفید اعتراض خواهد کرد و خواستار بازنگری در این حکم خواهد شد.

انتهای پیام/+