تأخیر در ثبت سفارش واردات زینک/ بحران دوباره برای چاپ در راه است

رئیس تعاونی لیتوگرافان تهران از تأخیر در ثبت سفارش واردات زینک به کشور خبر داد و گفت: اگر به موقع زینک وارد نکنیم، دوباره این کالاگران و کمیاب خواهد شد و بحرانی تازه برای چاپ درست می‌شود.

تأخیر در ثبت سفارش واردات زینک/ بحران دوباره برای چاپ در راه است

- اخبار فرهنگی -

غلامرضا شجاع، رئیس تعاونی لیتوگرافان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ‌، با اشاره به رو به اتمام بودن زینک‌های وارداتی با ارز دولتی گفت: طبق روال عادی هر حواله‌ای که برای دریافت زینک آماده می‌شود‌، ما پاسخگو هستیم‌؛ البته در برخی موارد موجودی تمام شده است که از این موارد می‌توان به اتمام برخی زینک‌های مطبوعاتی اشاره کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زینک دیگر مشمول ارز دولتی نمی‌شود،‌ ما پورفرم‌هایی برای دریافت زینک با ارز نیمایی به ثبت رسانده‌ایم که بیش از یک ماه است در نوبت ثبت سفارش هستند‌. اگر این تأخیر بیشتر ادامه پیدا کند،‌ ما نمی‌توانیم زینک را به موقع برسانیم و به احتمال بسیار در چند ماه آینده دوباره دچار گرانی زینک خواهیم شد.

دومین پارت زینک‌های دولتی وارد تهران شد/ انتقادات بی‌اساس دلالان

قیمت کتاب سر به فلک کشید/ افزایش 88درصدی به‌بهانه کمبود کاغذ و زینک

17 کامیون زینک دولتی در راه تهران

شیوه نامه اجرایی کارگروه کاغذ و زینک نشر کتاب تدوین شد

نخستین محموله زینک دولتی وارد کشور شد/ تشریح جزئیات توزیع

وی افزود:‌ تعاونی با کمک اعضا در نظر دارد تا اقدام به واردات 365 هزار یورو زینک با ارز نیمایی کند که اگر این زینک‌ها به موقع به ایران برسد،‌ ما در سال آینده مشکل گرانی زینک نخواهیم داشت.

مدیر بخش تشریفات بیست و ششمین دوره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی همچنین درباره این نمایشگاه نیز گفت: ما در بیست و ششمین دوره به دنبال جذب حمایت شهرداری تهران از نمایشگاه هستیم‌. شهرداری‌ها در تمام کشورهای دنیا از نمایشگاه‌های سطح شهر حمایت می‌کنند،‌ اما در ایران تاکنون چنین امری رخ نداده است.

وی ادامه داد: در همین راستا برای نخستین‌بار از تمامی اعضای شورای شهر برای حضور در نمایشگاه دعوت کرده‌ایم. علاوه بر این بدنبال برگزاری نشستی صمیمانه با شهردار هستیم. با سازمان زیباسازی شهر تهران و فرودگاه مهرآباد نیز برای جذب مشارکت در خصوص تبلیغات مراوداتی داشته‌ایم.

انتهای پیام/