برگزاری مانور اردوی صحرایی رزمندگان تیپ 44 در بروجن

شهرکرد-ایرنا- معاون هماهنگ کننده تیپ44 قمر بنی هاشم علیه السلام چهارمحال و بختیاری، از برگزاری مانور اردوی صحرایی با حضور گردان های رزم، پشتیبانی رزم، خدمات رزم این یگان در منطقه دشت مرجن بروجن خبر داد.

برگزاری مانور اردوی صحرایی رزمندگان تیپ 44 در بروجن
برگزاری مانور اردوی صحرایی رزمندگان تیپ 44 در بروجن

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه قمر بنی هاشم علیه السلام سرهنگ پاسدار حمید محمدی افزود: بنا به تدبیرات فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری و اهمیت زیادی که بر بحث آموزش و مانور نیروهای سپاه دارند و در چارچوب برنامه های سازمانی، تیپ44 قمربنی هاشم علیه السلام با بکارگیری گردان های رزم، گردان تکاور، گردان های امام حسین علیه السلام، ستاد یگان، گردان های پشتیبان رزم و خدمات رزم به مدت سه روز در بروجن به تمرینات اردوی صحرایی پرداختند.

وی افزود: در این اردوی صحرایی تمرین ها و مانورهای گوناگون از جمله ستون کشی و استقرار، رزم انفرادی، میدان تیر، خود امدادی و دگرامدادی، مشق رزم، عملیات تک شبانه، عملیات ضد هلی برن، اجرای کمین و ضد کمین، آتش و حرکت برگزار شد.

وی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی به منظور حفظ و ارتقای سطح آمادگی رزم یگان و تمرین های عملی آموزش های طی شده از دیگر بخش های این اردوی صحرایی بود که با موفقیت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، تیپ قمر بنی هاشم چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر تهاجم رژیم بعث عراق ، در حفاظت از خاک مهین رشادت های فراوانی را از خود به یادگار گذاشت.

شهرستان بروجن در 60کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است.

2097