دستگیری کلاهبردار 600 میلیون تومانی در تهران

تهران- ایرنا- پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد که فردی که بهانه معامله زمینی در مازندران اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از پسرخاله خود کرده بود، دستگیر شد.

دستگیری کلاهبردار 600 میلیون تومانی در تهران
دستگیری کلاهبردار 600 میلیون تومانی در تهران

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پلیس آگاهی تهران بزرگ، خرداد ماه سال جاری فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 7 تهران و طرح شکایت با موضوع 'کلاهبرداری' عنوان داشت که یکی از بستگانش به بهانه فروش زمین در استان مازندران اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از وی داشتند.

همچنین با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 7 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بنابراین گزارش مالباخته با حضور در پایگاه سوم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: که از چندی پیش به دنبال خرید یک قطعه زمین ویلایی در شمال کشور بودم، به همین علت موضوع را با تعدادی از دوستان وبستگان خود که فکر می کردم در این زمینه فعالیت دارند در میان گذاشته تا اینکه پسرخاله ام بنام مسعود .س ( متولد 1352 ) مدعی شده که یک قطعه زمین در استان مازندران به متراژ 600 متر در اختیار دارد که حاضر به فروش آن به مبلغ 600 میلیون تومان می باشد.

وی ادامه داد: پس از رویت مدارک و اسناد مالکیت زمین و نهایتا توافق اولیه بر سر قیمت زمین، در چندین مرحله مبلغ 600 میلیون تومان به پسرخاله ام پرداخت کرده و نهایتا با انتقال اسناد مالکیت زمین، به ظاهر مالک یک قطعه زمین 600 متری در ساحل دریای خزر در استان مازندران شدم.

همچنین مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مدتی از معامله زمین با پسرخاله نگذشته که در خردادماه، به قصد بازدید زمین به استان مازندران رفته و قطعه زمین مورد نظر را پیدا کرده که زمانی در داخل زمین بودم یکی از اهالی به من مراجعه و در خصوص علت حضورم در آنجا سوال کرد و من نیز در پاسخ به سوالات این شخص خود را مالک زمین معرفی کردم.

مالباخته عنوان کرد: با بررسی اسناد ماکیت زمین هر دو نفرمان اطمینان پیدا کردم که اسناد مالکیت بنده ارزش حقوقی نداشته و در واقع اسناد مالکیت ارائه شده از سوی پسرخاله ام تماما مجعول و فاقد هرگونه اعتبار حقوقی و قانونی است.

وی افزود: پس از این موضوع به تهران آمده و به منزل پسرخاله در محدوده خیابان اطلسی مراجعه کردم و در کمال تعجب سعید در کمتر از 24 ساعت از محل سکونتش به مکانی دیگر نقل مکان کرده و بستگان از این موضوع اطلاع ندارند.

وی اظهار کرد: اطمینان پیدا یافتم که سعید با سوء استفاده از رابطه فامیلی و اعتماد من، اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از من داشته، با مراجعه به دادسرا از وی طرح شکایت کردم.

براساس این گزارش، با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی موفق به شناسایی مخفیگاه 'مسعود . س' در خیابان شریعتی –بالاتر از بزرگراه شهید صدر، با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش اقدام به دستگیری وی شدند.

همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم صدها قطعه اسکناس 100 دلاری مجعول، چندین فقره شناسنامه سفید و مجعول، امهار منتسب به چندین شرکت عمرانی، اسناد مالکیت و مبایعه نامه های سفید ( خام ) کشف، توقیف و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد.

'مسعود . س' که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، در همان مراحل اولیه تحقیقات صراحتا به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از پسرخاله اش اعتراف کرد.

همچنین در ادامه و با بررسی اسناد و مدارک بدست آمده از مخفیگاه مسعود، کارآگاهان موفق به شناسایی دو مالباخته دیگر شدند که متهم پرونده دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به فروش زمین متعلق به 2 نفربه ارزش تقریبی 400 میلیون تومان داشت که این دو مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی و مواحجه حضوری با متهم ، بلافاصله مسعود . س را مورد شناسایی قرار دادند و متهم نیز به ناچار به کلاهبرداری از این دو نفر اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : با تصدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر قرار گرفته است.

گزارش مشکل
دستگیری600