2 کشته در حادثه رانندگی جاده همدان - ملایر

همدان - ایرنا - جانشین پلیس راه استان همدان گفت: بر اØر واژگونی یک دستگاه خودروی وانت پراید در جاده همدان - ملایر 2 سرنشین این خودرو جان خود را از دست دادند.

همدان - ایرنا - جانشین پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی وانت پراید در جاده همدان - ملایر 2 سرنشین این خودرو جان خود را از دست دادند.

2 کشته در حادثه رانندگی جاده همدان - ملایر
2 کشته در حادثه رانندگی جاده همدان - ملایر

سرهنگ سعید اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سانحه ساعت 15 روز گذشته در 100 متری پایگاه پلیس راه جوکار ملایر رخ داد.

وی اضافه کرد: در این سانحه خودروی وانت پیکان از مسیر اصلی خارج شده و به طول حدود یکصد متر در مسیر خاکی حاشیه جاده تردد کرده سپس واژگون می شود.

سرهنگ اسماعیلی بیان کرد: این خودرو در مسیر مستقیم و بدون هیچگونه پیچ واژگون شده همچنین بر اثر بالا بودن سرعت، این وسیله نقلیه حدود پنج بار غلت خورده است.

جانشین رئیس پلیس راه استان همدان ادامه داد: بر اثر واژگونی این وسیله نقلیه 2 سرنشین حدود 30 ساله به علت نسبتن کمربند ایمنی از خودرو به بیرون پرت شده و جان خود را از دست می دهد.

سرهنگ اسماعیلی تاکید کرد: چنانچه راننده و سرنشین وسیله نقلیه از کمربند ایمنی استفاده کند حتی در شدید ترین سوانح نیز مجروح می شوند.

وی بیان کرد: بسیاری از سرنشینان وسیله نقلیه اقدام به استفاده از کمربند ایمنی نمی کنند و این افراد هنگام واژگونی خودرو به بیرون پرت شده و سر آنها با سطح آسفالت و سنگ برخورد کرده و جان خود را از دست می دهند.

آمار واژگونی خودرو در جاده های برون شهری این استان 11 درصد بالاتر از میانگین کشوری است به گونه ای که نرخ متوسط واژگونی در کشور 38 درصد گزارش شده ولی این آمار در استان همدان 49 درصد است.

طبق آمار منتشره از سوی پزشکی قانونی، 114 نفر بهار امسال در سوانح رانندگی این استان جان باختند که 86 تن از جان باختگان مرد و 28 نفر نیز زن بوده اند.

73 نفر در جاده‌های برون‌شهری، 14نفر در درون شهری، 11 نفر در معابر خاکی و روستایی و 16 نفر در سایر محدوده‌ها جان خود را از دست داده اند.