سیل به 6 شهرستان خراسان شمالی خسارت زد

بجنورد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: سیلاب روز جمعه به 6 شهرستان این استان863 خسارت زد و 88 نفر از آسیب دیدگان را هم مجبور به اسکان اضطراری در چادرهای امدادی کرد.

سیل به 6 شهرستان خراسان شمالی خسارت زد
سیل به 6 شهرستان خراسان شمالی خسارت زد

مصطفی صالح پور صبح شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ببیشترین خسارت به شهرستان مرزی راز و جرگلان واقع در شمال غرب استان وارد شده است که آسیب دیدگان در 11چادر جمعیت هلال احمر اسکان اضطراری یافتند.

وی با بیان اینکه امدادرسانی در راز و جرگلان تا ساعت 22:30 ادامه داشت افزود: سیل در شهرستان های اسفراین ، شیروان و فاروج نیز خسارتی برجا گذاشت که 6 تیم 4 نفره برای امدادرسانی به مناطق روستایی این شهرستان ها اعزام شدند.

صالح پور گفت: در روستای اسفید بخش بام و صفی آباد اسفراین نیز سرنشینان 40 دستگاه خودروی گرفتار در سیلاب با امدادرسانی هلال احمر منطقه و اهالی روستا نجات یافتند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بارش باران از عصر روز گذشته در خراسان شمالی آغاز شد و در شهرستان‌های فاروج، شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین موجب جاری شدن سیلاب و خسارت به این مناطق شد.

حسین عظیمی بابیان اینکه امدادرسانی به سیل زدگان استان تا نخستین ساعات بامداد امروز ادامه داشت افزود: بیشترین خسارت سیل به بخش غلامان و بخش مرکزی منطقه راز و جرگلان به تاسیسات زیربنایی، منازل، مدارس، آب وفاضلاب روستایی، آب کشاورزی، دام، باغ ها و مزارع کشاورزی وارد شده است.

وی گفت: به دلیل درگیر بودن مسئولان به امدادرسانی مناطق سیل زده تا نیمه شب گذشته ، هنوز خسارت سیل در استان برآورد نشده و طی دو روز آینده انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا بارش رگباری باران روز جمعه در خراسان شمالی سبب جاری شدن سیلاب در مناطقی ازاستان شد که براثر آن یک نفر کشته، 3 نفر مصدوم و خسارت مالی فراوان به استان وارد شد.

سیلاب از ابتدای مردادماه تاکنون خسارت های عمده به بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنایی در شهرستان های گوناگون استان وارد کرده است.

استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع شده که هر سال تابستان با سیلاب های مرگبار روبه رو است.