آتش سوزی در ورودی شهر دماوند مهارشد

تهران – ایرنا - فرماندار شهرستان دماوند گفت: آتش سوزی شب گذشته که در ورودی شهر و در مرکز تحقیقات منابع طبیعی دماوند اتفاق افتاد، به موقع و با تلاش نیروهای امدادی و خدماتی مهار شد.

آتش سوزی در ورودی شهر دماوند مهارشد
آتش سوزی در ورودی شهر دماوند مهارشد

وی با بیان اینکه با تلاش مسافران عبوری بخش عمده ایی از بذرهای کشاورزی جمع آوری شده بود، گفت: پس از عملیات 30 دقیقه ای، با هماهنگی شهرداری دماوند، واحد آتش نشانی و واحد حفاظت منابع طبیعی این آتش سوزی به سرعت مهار شد و در این آتش سوزی خسارت چندانی گزارش نشده است.

**حریق در سه هکتار از اراضی دیم منابع طبیعی اتفاق افتاد

علی خلیلی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند در این خصوص به ایرنا گفت: این حادثه در سه هکتار از اراضی دیمزار منابع طبیعی شهرستان دماوند اتفاق افتاد که با اقدام به موقع عوامل آتش‌نشانی، مدیریت بحران و بازرسی منابع طبیعی، آتش مهار شد.

وی با بیان اینکه این آتش‌سوزی حدود ساعت 21 چهارشنبه شب در اراضی مرکز تحقیقات منابع طبیعی دماوند اتفاق افتاد، افزود: آتش تنها کاه های باقی مانده از برداشت محصول را گرفتار کرد و خوشبختانه به بخش عمده ایی از بذرها آسیب نرسیده بود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند علت حادثه را عوامل انسانی و در اثر روشن کردن آتش توسط گردشگران در ورودی شهر دانست و افزود: مسافران و گردشگران عبوری زمان اسکان در ورودی شهر با روشن کردن آتش، موجب ایجاد حریق شدند که خواهشمند است، حتما بعد از خروج از طبیعت، آتش را خاموش کنند.