کلاهبرداری ۸ میلیاردی با متهم ساختگی!

اعضای باندی که با ایجاد تصادفات ساختگی به منظور دریافت دیه، بیش از ۸ میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کرده بودند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه اعضای باندی با ترفند تصادف ساختگی و مصدوم کردن افراد به منظور دریافت دیه، از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری می‌کنند، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش مهر، اعضای باندی که با ایجاد تصادفات ساختگی به منظور دریافت دیه، بیش از ۸ میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کرده بودند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی پورکاوه فرمانده انتظامی شهرستان کاشان گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه اعضای باندی با ترفند تصادف ساختگی و مصدوم کردن افراد به منظور دریافت دیه، از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری می‌کنند، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه انجام داده و با انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و طی هماهنگی با مقام قضایی به محل اعزام شدند.

این مسوول بیان داشت: در بازرسی از محل تعداد ۱۶ نفر از اعضای این باند که در حال مصرف مواد مخدر بودند شناسایی و دستگیر شدند که طی تحقیقات اولیه در پلیس آگاهی به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و عنوان داشتند که پس از شناسایی و اغفال افراد فقیر با وعده پرداخت درصدی از مبلغ دیه دریافتی، با قساوت تمام اقدام به شکستگی‌های عمدی برروی آنان کرده و سپس با تصادف ساختگی، مصدومین حادثه را جهت مداوا به بیمارستان منتقل و با تشکیل پرونده از شرکت‌های بیمه، دیه دریافت می‌کردند.

این باند با وعده پرداخت درصدی از دیه دریافتی از شرکت‌های بیمه به افراد مصدوم آنان را در محلی تا دریافت دیه نگهداری کرده و حتی از آنها در شهرهای دیگر نیز استفاده می‌کردند.

سرهنگ پورکاوه در تشریح ابعاد دیگری از جنایات این باند اظهار داشت: متهمان به منظور تسکین درد ناشی از شکستگی آنها را معتاد به مواد مخدر از نوع تریاک کرده بودند.

سرهنگ «پورکاوه» در ادامه با بیان اینکه بررسی‌ها و برآوردهای صورت گرفته نشان می‌دهد که اعضای این باند معادل ۶ تا ۸ میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کردند بیان داشت: در ادامه هشت نفر دیگر از همدستان این متهمان نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که متهمان افراد غیر بومی هستند که با استفاده از این روش علاوه بر شهرستان کاشان، در شهرستان‌های بیرجند، زاهدان، مشهد، کرمان، قزوین، بجنورد، طبس و اردبیل نیز از سال گذشته تاکنون تشکیل پرونده داده و منتظر دریافت دیه بودند که با هوشیاری ماموران دستگیر و تحویل قانون شدند.