حکم دو بار قصاص، مجازات قاتل پدر و پسر

پسر خشمگین روستایی که در جریان یک درگیری خونین پدر و پسر همسایه را کشته و 3 عضو دیگر خانواده آنها را مجروح کرده بود، با رأی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به دو بار قصاص، پرداخت دیه مجروحان و 5 سال حبس محکوم شد.

روزتنامه ایران: پسر خشمگین روستایی که در جریان یک درگیری خونین پدر و پسر همسایه را کشته و 3 عضو دیگر خانواده آنها را مجروح کرده بود، با رأی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به دو بار قصاص، پرداخت دیه مجروحان و 5 سال حبس محکوم شد.

اواخر مرداد 93 پسر جوانی به نام «فرامرز» به دنبال درگیری خونین در یکی از روستاهای حوالی منطقه «کن» درغرب تهران با یک سلاح شکاری، خانواده 5 نفره همسایه را به گلوله بست و سبب مرگ 2 نفر از مردان خانواده و مجروح شدن سه نفر دیگر شد. با گزارش این حادثه و تحقیقات میدانی، متهم بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد. این پرونده صبح دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی تولیت -مستشار دادگاه -تحت رسیدگی قرار گرفت.

پس ازبیان کیفرخواست پرونده، اولیای دم خواستار اشد مجازات برای عامل جنایت شدند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و در دفاع از خود مدعی شد به‌دلیل سنگ پرانی خانواده مقتولان به مادرش و در حمایت از او عصبانی شده و تیراندازی کرده است.در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند و متهم را به اتهام دوجنایت، به دو بار قصاص، به‌دلیل جراحات وارده به مجروحین حادثه به پرداخت دیه، به‌دلیل نگهداری سلاح غیرمجاز به دو سال زندان و به خاطر نگهداری مهمات جنگی نیز به سه سال حبس محکوم کردند.

گزارش مشکل
قصاصحبس