"قتل عمد" برای متهم پرونده بنیتا

پنجمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز یکشنبه پانزدهم مرداد‌ماه سال جاری با حضور تعدادی از معاونان دادستان و سرپرستان نواحی و دوایر نظارت دادسرای تهران و بازپرسان چهار ناحیه دادسرا، به ریاست عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.

جعفری دولت‌آبادی با اظهار اینکه قتل بنیتا نگرانی‌های زیادی برای مردم و خانواده‌ها ایجاد کرده بود، تسریع در رسیدگی را در راستای بازگرداندن احساس امنیت به مردم دانست و گفت: «احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است. »

به گزارش میزان، پنجمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز یکشنبه پانزدهم مرداد‌ماه سال جاری با حضور تعدادی از معاونان دادستان و سرپرستان نواحی و دوایر نظارت دادسرای تهران و بازپرسان چهار ناحیه دادسرا، به ریاست عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.

او از صدور کیفرخواست در پرونده دکل نفتی خبر داد و با اعلام اینکه پرونده دکل‌های نفتی در دو سال اخیر از خبرسازترین پرونده‌های قضایی بوده و یکی از پرونده‌های سنگین دادسرای جرایم اقتصادی محسوب می‌شود، گفت: پرونده مذکور از جنبه رسیدگی بسیار پیچیده است و دادسرای تهران برای شش متهم پرونده کیفرخواست صادر کرده و از دادگاه درخواست محاکمه و مجازات آنها را کرده است.»

دادستان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به رسیدگی به پرونده قتل بنیتا ظرف ١٧ روز در دادسرای تهران با رعایت حقوق متهم اشاره کرد و گفت: «پرونده دیگری که دادستان تهران در خصوص آن اطلاع‌رسانی کرد، موضوع قتل بنیتا بود.»

وی با اعلام اینکه پرونده اخیر در روز یکشنبه (١٥/٥/٩٦) منتهی به صدور کیفرخواست دایر بر قتل عمد شده است، گفت: فوت در تاریخ ۲۹ تیرماه رخ داد و طی ١٧ روز، رسیدگی پرونده در مرحله دادسرا که مشتمل بر تشریفات احاله نیز بود، به سرانجام رسید.

جعفری دولت‌آبادی با اظهار اینکه قتل بنیتا نگرانی‌های زیادی برای مردم و خانواده‌ها ایجاد کرده بود، تسریع در رسیدگی را در راستای بازگرداندن احساس امنیت به مردم دانست و گفت: «احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است. »

در این بخش از جلسه، محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران که کیفرخواست پرونده قتل بنیتا را صادر کرده بود، با اشاره به برخی اظهارات متهم که نشان از علم وی به حضور کودک در خودروی سرقتی و کشنده بودن ر‌ها کردن کودک در داخل خودرو آن هم در هوای گرم داشت، اظهار داشت: دوربین نصب شده در مغازه‌ای که خودروی پراید حامل کودک مقابل آن پارک شده بود، همه وقایع را ثبت کرده بود و با توجه به نظریه کارشناسی و همچنین اظهارات متهم در خصوص وضعیت کودک، موضوع کاملا منطبق با بند پ. ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و تبصره (۲) آن است که از مصادیق قتل عمد است.»

گزارش مشکل
قتل عمدبنیتا