قاتل معاون فرماندار ایرانشهر دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری قاتل معاون فرماندار ایرانشهر بعد از ۴ سال از وقوع جرم در عملیات هدفمند یگان‌های عملیاتی پلیس در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری قاتل معاون فرماندار ایرانشهر بعد از ۴ سال از وقوع جرم در عملیات هدفمند یگان‌های عملیاتی پلیس در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

سردار حسین رحیمی اظهار داشت: در پی وقوع قتل مسلحانه معاون فرماندار ایرانشهر در تاریخ 19 مهرماه سال 93 و متواری شدن قاتل از محل وقوع جرم، دستگیری قاتل به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قاتل فراری دارای سوابق کیفری از جمله 40 فقره سرقت مسلحانه منزل، موتورسیکلت، تلفن همراه و قاپ‌زنی همراه با زورگیری بوده، تصریح کرد: در پی اقدامات فنی و اشراف اطلاعاتی یگان‌های عملیاتی پلیس، با تحقیقات و بررسی‌های انجام شده، مخفیگاه قاتل که مردی 35 ساله است را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی وی را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در یکی از منازل حاشیه‌ای شهرستان ایرانشهر دستگیر و به فرار 4 ساله وی پایان دادند.

وی با اشاره به اینکه در زمان دستگیری متهم، یک قبضه سلاح کلت کمری به همراه 3 تیغه خشاب و مقداری مهمات از منزل وی کشف شده، اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه، صراحتاً به قتل معاون فرماندار وقت در سال 93 اعتراف کرد و در بازسازی صحنه قتل عنوان کرد: در روز حادثه با پوشیدن لباس نارنجی کارگران شهرداری، و به وسیله یک قبضه سلاح کلت کمری اقدام به تیراندازی به سمت معاون فرماندار کرده و وی را به قتل رساندم.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تشکیل پرونده مقدماتی و تحویل متهم به مراجع قضائی جهت سیر مراحل قانونی، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت با بر هم زنندگان نظم و امنیت که قصد دارند منطقه را ناامن جلوه دهند برخورد می‌کند و از عموم شهروندان درخواست کرد، هرگونه موارد مشکوک را با سامانه فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع‌رسانی کنند.

گزارش مشکل
ایرانشهرقاتل