تداوم گرما و شرجی در خوزستان/ دمای 50 درجه در 10 نقطه خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای 10 نقطه خوزستان به 50 درجه سانتیگراد و بالاتر از آن رسید.

تداوم گرما و شرجی در خوزستان/ دمای 50 درجه در 10 نقطه خوزستان
تداوم گرما و شرجی در خوزستان/ دمای 50 درجه در 10 نقطه خوزستان

کوروش بهادری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مدت امیدیه دمای 51.4 درجه سانتیگراد، و رامهرمز، بهبهان، آغاجاری، دزفول، آبادان، خرمشهر، شوشتر، شادگان و هندیجان دمای 50 درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

وی افزود: در شب و روز گذشته بهبهان و ایذه با 27 درجه سانتیگراد خنک ترین نقطه خوزستان گزارش شده و بیشترین دمای امروز اهواز به 50 و فردا صبح حداقل به 31 درجه سانتیگراد می رسد.

بهادری ادامه داد: پیش بینی می شود روند افزایش دمای بالای 49 درجه سانتیگراد تا آخر هفته در خوزستان ادامه داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: میزان رطوبت نسبی نیز در صبح روز دوشنبه در شادگان 86 ، ماهشهر 85، خرمشهر80 ، اهواز 82 ، هندیجان و آبادان 76 و بستان 60 درصد اعلام شد.

وی بیان کرد: پدیده شرجی تا روز دوشنبه هفته آینده در برخی نقاط خوزستان ادامه دارد.

بهادری خاطرنشان کرد: با توجه به رطوبت و گرما، شاخص آسایش نیز در خوزستان کاهش می یابد.

وی توصیه کرد: مردم از شنا کردن در ساعات گرم روز خودداری کنند چون میزان uv دریافتی رودخانه ها بیشتر است؛ همچنین شهروندان از تردد غیر ضروری در این ساعات نیز خودداری کنند.

ستاد بحران خوزستان 22 خرداد امسال مصوب کرد که زمان کار ادارات و دستگاه های اجرایی استان در روزهایی که دمای هوا به بالای 49 درجه می رسد ساعت 13 پایان می یابد و بر همین اساس ساعت کاری در هفته گذشته و هفته جاری کاهش یافته است.