٩ نفر در درگیری‌های خانوادگی به قتل رسیدند

علت قتل‌ها ازسوی متهم‌ها اختلاف‌های خانوادگی عنوان شده است.

علت قتل‌ها ازسوی متهم‌ها «اختلاف‌های خانوادگی» عنوان شده است.

روز گذشته در سه درگیری خانوادگی در کشور ٩ نفر کشته و ١٤ نفر مجروح شدند.

به گزارش اعتماد، در دو حادثه مشابه که در تهران و شیراز اتفاق افتاد دامادهای خانواده، همسر و مادرهمسرشان را به قتل رساندند و پدرزن‌شان را نیز با چاقو زخمی کردند. علت قتل‌ها نیز ازسوی متهم‌ها «اختلاف‌های خانوادگی» عنوان شده است.

همچنین در حادثه خونبار دیگری در الیگودرز یک نزاع خانوادگی منجر به کشته شدن ٥ نفر و زخمی شدن ١٢ نفر شد.

حادثه اول در تهران و خیابان فردوس غربی اتفاق افتاد. متهم به نام اسماعیل بعد از انجام قتل بلافاصله توسط پلیس دستگیر شد و در بازجویی‌های اولیه به انجام این قتل‌ها اعتراف کرد.

این حادثه در ساعت ٩:٣٠ دقیقه صبح دیروز در بلوار فردوس اتفاق افتاد و به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا اعلام شد. بعد از حضور ماموران در محل حادثه و انجام تحقیق‌های اولیه مشخص شد نزاع میان داماد خانواده با همسر و اعضای خانواده‌اش اتفاق افتاده است.

در این درگیری داماد، همسر ٣٩ ساله‌اش به نام مهسا را همراه با مادرزن ٦٥ ساله‌اش به نام گوهر با ضربات چاقو کشت. همچنین پدرزن متهم نیز با ضربات چاقوی داماد زخمی شد که بلافاصله بعد از هماهنگی‌های لازم او را به بیمارستان منتقل کردند.

این داماد ٤٠ ساله که اسماعیل نام دارد در همان صحنه جنایت به صراحت به ماموران اعلام کرد که همسر و مادرزنش را به قتل رسانده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی، متهم جهت انجام تحقیقات به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهم (اسماعیل) در اعترافات اولیه انگیزه‌اش از ارتکاب جنایت را دخالت اعضای خانواده همسرش اعلام کرد و درباره این جنایت به کارآگاهان گفت: پس از ازدواج با همسرم همیشه خانواده او در زندگی ما دخالت می‌کردند. این دخالت‌ها باعث شد تا از آنها کینه به دل بگیرم.

شب گذشته همسرم به همراه اعضای خانواده‌اش به عروسی یکی از بستگان خود رفت اما من به عروسی نرفتم. پس از پایان عروسی منتظر بازگشت همسرم به خانه بودم اما او نیامد و گفت که شب در منزل پدری‌اش می‌ماند. شب را تنها در خانه ماندم تا اینکه دیروز صبح به خانه پدرزنم رفتم.

ابتدا پسر ۵ ساله‌ام را به خانه خودمان بردم و پس از آن مجددا به خانه پدرزنم بازگشتم. در درگیری، همسرم، مادرزنم و پدرزنم را با ضربات چاقو زدم و پس از دقایقی ماموران در محل حاضر شده و من را دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم در ساعت ١٤:٠٠ و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات از متهم در مراحل ابتدایی و مقدماتی قرار دارد.

داماد شیرازی  زن و مادرزنش را کشت

در حادثه مشابه دیگری یک درگیری خانوادگی منجر به قتل در شیراز اتفاق افتاد و مردی همسر و مادرزنش را کشت و پدرزنش را نیز مجروح کرد.

سرهنگ کاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان شیراز درباره این خبر گفت: پس از گزارش وقوع یک فقره قتل در این شهرستان، ماموران کلانتری ۲۳ گلدشت با حضور در محل حادثه تحقیقات خود را آغاز و با سرعت عمل و کار اطلاعاتی قاتل را در کمتر از یک ساعت در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: پس از بررسی صحنه جرم و آثار و علایم موجود، قاتل به هویت «ک-ق» به قتل همسر و مادرزن و مجروح کردن پدرزن خود اقرار و قاتل پس از طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، اختلاف خانوادگی و مشاجره را انگیزه اصلی این قتل بنا به اظهارات قاتل بیان کرد و افزود: قاتل با استفاده از یک قبضه چاقو اقدام به قتل کرده است.

٥  کشته در درگیری خانوادگی

همچنین در یک درگیری خانوادگی که در الیگودرز لرستان اتفاق افتاد ٥ نفر کشته و ١٢ نفر نیز مجروح شدند. این نزاع خونبار طایفه‌ای در روستای ملک‌آباد شهرستان الیگودرز به وقع پیوست.

به گزارش برنا این درگیری محلی و فامیلی صبح دیروز با تیراندازی طرفین به همدیگر در روستای ملک‌آباد شهرستان الیگودرز به وقوع پیوست و منجر به زخمی شدن تعدادی از نزاع‌کنندگان در هردو طرف شد.

مجروحان بعد از درگیری به بیمارستان شهرستان انتقال یافتند که ٥ نفر از آنان به دلیل شدت جراحات فوت کردند. ١٢ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

بنا به گفته مقامات شهرستان الیگودرز ٢ نفر مجروح دیگر این نزاع از متهمان به قتل دستگیر شده و ٧نفر دیگر نیز به عنوان عوامل دیگر این درگیری بازداشت شده‌اند.

به گفته مسوولان انتظامی استان لرستان پرونده این درگیری برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارجاع شده است و هم‌اکنون امنیت به طور کامل در منطقه برقرار است و دستگاه انتظامی و قضایی آماده برخورد با عوامل حادثه است.